et
en
Teksti suurus:
A A A

27 aastat tagasi taastati Kaitseliit

17.02.2017
Järvakandi koosoleku 27. aastapäeva tseremoonia asjaosalised
Autor: Annika Tammus
Täna austati Kaitseliidu taasasutamist Järvakandi ausamba juures koos mälestuspärja asetamisega ja Kaitseliidu lipu heiskamisega.
Pärja asetasid Rapla maleva pealik major Meelis Pernits ja Järvakandi vallavanem Mart Järvik, üritusel oli esindatud Järvakandi rahvas ning Kaitseliidu Rapla malev.

Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili sõnul olid 27 aasta eest Järvakandis Kaitseliidu tegevuse taastanud inimesed  meie avangardiks ja omariikluse taastamise kevadekuulutajaks.

„Kuid Kaitseliitu aitasid taastada ka inimesed, kes Järvakandis erinevatel põhjustel ei viibinud, ent sellegipoolest osalesid Kaitseliidu tegevuse organiseerimisel kohtadel neil nii keerulistel aastatel. Kõigi Kaitseliidu tegevuse taastamisel osalenute toonane julgus ja meelekindlus on meile kõigile ka täna eeskujuks, sest ajalugu on meile tõestanud, et Eesti riik ei saa Kaitseliiduta. Kaitseliit on MEIE inimeste jaoks,  – MEIE ise loome endale turvalisust,“ ütles Kaitseliidu ülem ja lisas: „Ma tänan Teid ja langetan pea nende nimel, keda meie seas enam ei ole. Hoiame lippu jätkuvalt kõrgel!“

Kaitseliit oli esimene riigikaitsestruktuur, mis taastati poolteist aastat enne Eesti iseseisvuse taastamist. 17. veebruaril 1990. aastal otsustasid 125 Järvakanti kogunenud inimest taastada Kaitseliidu üleriigilise organisatsioonina ning vastu võeti Kaitseliidu ajutine põhikiri.

Praegu on Kaitseliidul üle 16.000 liikme, koos Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkastega kuulub Kaitseliitu üle 25 500 inimese.