et
en
Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka luurevõistluse start anti südaööl

06.08.2014
Esimesed võistlejad starti ootamas
Autor: Tair Timmi
Esimesena astusid admiral Pitka luurevõistlusel üle stardipaku 1. Jalaväebrigaadi võitlejad, kellele järgnesid Põlva ja Järva maleva kaitseliitlased. Viimastena aga sukeldub täna varahommikul võistlustulle Soome teine võistkond. Rajale läheb kokku 26 võistkonda 6 riigist
 
Eesti jõustruktuurid on 5.-9. augustini Lääne-Virumaal aset leidval sõjalissportlikul jõukatsumisel esindatud 17 võistkonnaga. Väliskülalistest võtab patrullretkest osa kolm Taani, kaks Soome, kaks Ameerika, üks Rootsi ja üks Leedu võistkond.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili soovis meestele võistluse stardis sõduriõnne ja vastupidavust. Ülejäänuga peavad nad juba ise hakkama saama

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser vanemleitnant Tomi Haimelin.

Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.