et
en
Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka luurevõistlusel osaleb 29 võistkonda

22.07.2015
Admiral Pitka luurevõistlus 2014
Autor: Maret Kommer
Selleaastasel Admiral Pitka luurevõistlusel on end kirja pannud 29 võistkonda, nende seas seitse välisriigi võistkonda. Luurevõistlus toimub sellel aastal Võrumaal.
 
Võrumaa maleva staabiülem kapten Toomas Pindis sõnade kohaselt on trass raske ning vastutegevus võistluseks valmis: „Linnulennult kuni 120km pikkune trass oma kontrollpunktidega pakub võitlejatele nii silma- ja kõrvailu, kui ka jala- ja peavalu. Selle eest hea seisavad vastutegevuse koondüksused, kes niigi karmil maastikul võistlejaid veel raskematesse tingimustesse suruvad.“

Kapten Pindis soovib kõigile võistlejatele tugevat meelt: „Head võistlejad, olete oodatud Lõunahummogu –Eestisse, Võrumaale ning edu võistluseks ettevalmistamises.“

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Tagamaks võistluste neutraalset läbiviimist ja hindamist on kohtunikeks Põhjamaade rahuvalvajad. Vastutegevust teeb võistlusel Kaitseliidu ja Kaitseväe koondüksus.

Luurevõistlus toimub igal aastal olema erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit ja teised organisatsioonid.

Mullu toimus võistlus Lääne-Virumaal ja selle võitis Kuperjanovi jalaväepataljoni võistkond, tänavune võistlus toimub 4. - 8. augustini Võrumaa metsades.

Admiral Pitka luurevõistlusel osalevad meeskonnad:
 1. Scoutspataljon I (UTRIA)
 2. KL Tallinna maleva Põhja kompanii I (UTRIA)
 3. KL Tartu malev II (UTRIA)
 4. KL Pärnumaa malev III (UTRIA)
 5. Scoutspataljon II (UTRIA)
 6. KL Tallinna maleva Kalevi malevkond (UTRIA)
 7. Kõrgem Sõjakool (UTRIA)
 8. KL Tallinna maleva Nõmme malevkond (UTRIA)
 9. KL Alutaguse malev I (UTRIA)
 10. KL Pärnumaa malev I (UTRIA)
 11. Naiskodukaitse Valga ringkond
 12. Taani
 13. Soome I
 14. Soome II
 15. Rootsi
 16. Norra
 17. Läti
 18. KL Järva malev I
 19. KL Järva malev II
 20. KL Valgamaa malev
 21. KL Põlva malev
 22. KL Pärnumaa malev II
 23. KL Tallinna maleva Toompea malevkond
 24. Kuperjanovi JVP
 25. KL Harju malev
 26. Vanglateenistus I
 27. Vanglateenistus II
 28. KL Tallinna malev Nõmme malevkond
 29. USA