et
en
Teksti suurus:
A A A

Admiralimatk tähistab sel aastal juubelit!

20.02.2016
Autor: Admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatka Facebooki leht
21.veebruaril on taaskord võimalus kõndida admiral Johan Pitka mälestuseks Jalgsemalt, admirali mälestuskivi juurest,  Peetrisse. Sellel aastal toimub matk juba kümnendat korda ja tähistatakse juubelit.
Juubeliga seoses on avatud näitus Kareda vallamajas eelmistest matkadest, Admiral Pitkast ja Kaitseliidu tegevusest.  Facebookis on avatud matkale pühendatud leht - Admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatk.

Matka pikkus on nagu alati ligi 20 km,kellele see liiga pikk tundub, saab matkaseltskonnaga liituda Järva-Jaani kultuurimaja juurest.

Järva-Jaani ja Kareda valla piiril pakutakse matkalistele kosutavat kuuma teed ja pirukaid, lõpp-punktis saab keha kinnitada sooja supiga. Selleks, et kõndimine lõbusamalt läheks korraldavad Järva maleva vabatahtlikud matkarajal lõbusaid ülesannete punkte ja toimub ka matka viktoriin, mis eelmisel aastal alguse sai. Matka viktoriini auhinnakorvikese on välja pannud Järva Maavalitsus.

Matkalistel soovitatakse selga ja jalga panna ilmastikule sobivad riided ja jalanõud. Kaasa võib võtta termosega sooja jooki ja suupisteid. Kui jõud teekonnal raugema peaks, siis saab matkaliste sabas liikuva väikebussiga lõpp peatusesse minna, veidi  bussis jalgu puhata, vajadusel esmaabi saada. Kedagi maha ei jäeta ja kõik osalejad aidatakse teekonnalt Peetrisse.

Andmaks matkale admiral Johan Pitka auks rahvuslikku hõngu, paluvad korraldajad võimalusel kaasa võtta rahvuslippe või –lipukesi. Nende vahel, kes on osalenud kolm või enam korda, loositakse välja sepistatud Admiralimõõk.

Matk toimub kümnendat korda ja on liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2016" II etap. Esimene admiralimatk toimus 18.veebruaril 2007. aastal. Matka mõtte algatajaks oli toonane Järva Maleva staabiülem kapten Vello Pops.

Matka eesmärk on meenutada Järvamaa ühte kuulsamat meest, tugevdada kodanike ühtekuuluvustunnet ning propageerida liikumist ja sportimist Järvamaal.

Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev, Kodutütarde Järva ringkond, Järva Maavalitsus Järva-Jaani ja Kareda vallavalitsus ja Järvamaa Spordiliit. 
2015. aastal osales matkal 474 inimest, admiralimõõga võitis HELEN LEPASTE.