et
en
Teksti suurus:
A A A

Algamas on Põrgupõhja retk

05.07.2017
Põrgupõhjaline aastast 2016
Autor: Karri Kaas
Neljapäeval, 6. juulil startival Põrgupõhja Retkel läheb oma üleelamisoskusi ning metsavennatarkusi proovile panema üle tosina võistkonna.
Võistlejad moodustavad võistluse ajaks nö üksiku metsavendade salga, kelle põhiülesandeks on kolme päeva jooksul liikuda varjatult ja etteantud ajagraafikus, läbides erinevaid kontrollpunkte ning täites nendes mitmesuguseid ülesandeid....Kolmepäevase jõukatsumise pikkus on linnulennult ligi 90 kilomeetrit, kuid tõenäoliselt osutub läbitud distants paljudel pikemaks, sest rajal tegutseb ka vastutegevus, mis ei luba võistlejatel liikuda mööda teid, vaid sunnib neid otsima alternatiivseid marsruute.

Põrgupõhja retk algab tänavu neljapäeval, 06. juulil Sillaotsa talumuuseumis kell 8.00 ning lõppeb parimate autasustamise ning sõjaajalooklubi Front Line’i näidislahinguga laupäeval, 08. juulil kell 20.00 Kassivõllimäel Eidaperes. Esimesed võistkonnad hakkavad aga finišisse jõudma samal päeval juba kell 16.00.

Lisaks toimub laupäeval, 08. juulil alates kella 11.00 seal samas Kassivõllimäel Kaitseliidu kooli elanikkonnakaitse koolituspäev, kus oma ala eksperdid tutvustavad erinevaid elanikkonnakaitsega seotud teemasid alates kriisivarustusest kodus ning lõpetades elektri ja vee tootmisega kodus.

Põrgupõhja retke peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kannab hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu!.