et
en
Teksti suurus:
A A A

Balti vabatahtlike spordimängud Leedus

29.06.2015
Autor: Kadi Kangur
Nädalavahetusel toimus Leedu Vabariigis, Pabrades XXV Rahvuslike vabatahtlike kaitseorganisatsioonide KASP spordimängud. Vabatahtlike spordimängud toimuvad iga-aastaselt ja osalejate põhituumik on Leedu vabatahtlikud riigi kuuest regioonist.
 
Kaitseliit võttis nendest osa juba neljandat korda. Kaitseliidu spordikalendris on see spordisündmus olulisel kohal, sest need spordimängud annavad ainulaadse rahvusvahelise jõuproovi kogemuse. Võistlused korraldati kümnel sõjalis-sportlikul alal ja fakt, et võistlused olid kõrgel tasemel tuleneb asjaolust, et ettevalmistustega alustati juba mitu kuud varem.
 
Kaitseliidu koondvõistkond koosseisus Kaitseliidu koondvõistkonna esindaja ja juhendaja Margus Purlau, Indrek Roos (Tartu malev), Jaanus Roos (Tartu malev), Kristjan Roos (Tartu malev), Rain Eensaar (Tartu malev), Karl Laur (Tartu malev), Kadi Kangur (Tartu malev), Helen Saal (Tartu malev), Imre Ojamaa (Tallinna malev), Aleksander Tammert (Tallinna malev), Margus Oinitš (Tallinna malev), Henry Tammann (Alutaguse malev), Mattias Viljamaa (Jõgeva malev), Tiit Saarma (Saaremaa malev), Janno Toom (Saaremaa malev), Aivar Rehemaa (Valgamaa malev), Aili Popp (Valgamaa malev), Imre Õim (KLPS), Silver Koit (KL Kool), Gert Tasang (Järva malev) ja Aivo Selberg (Pärnumaa malev) saavutasid 2015 aastal suurepäraseid tulemusi ning ületas eelnevatel aastatel saavutatu.
 
Selle kinnituseks olgu fakt, et kui KL koondvõistkond oleks osalenud varasemal maikuus toimunud luurevõistlusel, mis kuulus ka võistkondlikku arvestusse, siis oleks olnud võimalus, et järgmiste mängude korraldaja on Kaitseliit. Samas kahjuks tõsiasi, et võistkondlikku arvestust üldvõitja karikale peetakse vaid Leedu vabatahtlike pataljonide vahel. Ehk muutub see tulevikus! Parimad saavutused ja tulemused tõid koju Aivar Rehemaa (Valgamaa malev), Rain Eensaar (Tartu malev), Indrek Roos (Tartu malev), Kristjan Roos (Tartu malev), Jaanus Roos (Tartu malev), Henry Tammann (Alutaguse malev) ja Imre Õim (KLPS). Mitteametliku võistlusalana viidi läbi ka saapaheide, mille võitis ühe katsega piirdunud Aleksander Tammert.
 
Suured ootused panime köietõmbele, tänavakorvpallile ja meeste ning naiste viievõistlustele, kuid ebaõnn, puudujäägid parimas tehnikas ja koostöös ei toonud loodetud tulemust. Seega tuleb see ambitsioon lükata aastasse 2016 ja saavutada täiuslikkusele lähedane tulemus. Lootust on!
 
Kokkuvõtteks võib lugeda võistlust väga korda läinuks. Täname kõiki osalenud vabatahtlikke ja rõhutan, et nende spordivaim ja võitlejahing on heaks eeskujuks meile kõigile. Samade spordimängude tulemusena kinnitasime ka Kaitseliidu 2015 aasta sümboolse koondise koosseisu kuhu kuuluvad Indrek Roos (Tartu malev), Jaanus Roos (Tartu malev), Kristjan Roos (Tartu malev), Rain Eensaar (Tartu malev), Henry Tammann (Alutaguse malev), Aivar Rehemaa (Valgamaa malev),  Aleksander Tammert (Tallinna malev) ja Imre Õim (Valgamaa malev).


 
Autor: Kadi Kangur