et
en
Teksti suurus:
A A A

​Briti jalaväelased tutvuvad Saaremaaga

06.10.2017
USA ründelennukite Kuressaare külastus
Autor: Kadri Paomees
8.-11. oktoobrini tuleb Saaremaaga tutvuma 130-liikmeline Suurbritannia jalaväekompanii, kes viib Kaitseliidu kutsel läbi kahepäevase harjutuse ja kohtub kohalike elanikega.
„See on väga positiivne, et mitmed Eestis paiknevad NATO liitlaste allüksused planeerivad koostööõppuseid ka Kaitseliidu Saaremaa maleva allüksustega ja seda nii mereväe, õhuväe kui jalaväeüksuste osalusel,“ rääkis Kaitseliidu Saaremaa maleva Meremalevkonna tsiviil-sõjalise koostöö ohvitser kolonelleitnant Raul Öpik. „Saarlastel on võimalik nendel koostööõppustel osalevate liitlaste tehnikat enamasti lähemalt näha ja kogeda.“
 
9.-10. oktoobril harjutab kompanii Tagamõisa poolsaarel jalgsipatrulle, kasutatakse ka maastureid ja veoautosid.
 
11. oktoobril külastavad Briti sõjaväelased Kuressaare koolides inglise keele tunde, mängivad sõpruskohtumise jalgpallis ja näitavad lossihoovis oma tehnikat, varustust ja relvastust.
 
Brittide vastuvõttu korraldavad Kaitseliidu Saaremaa malev, Kuressaare linn ja mitmed ettevõtjad.
 
Augustis külastasid Kuressaaret USA Marylandi osariigi rahvuskaardi ründelennukid, kes osalesid koostöös kohalike kaitseliitlastega läbi kahepäevasel Liivi lahe kohal korraldatud õhukaitseharjutusel.
 
„Ründelennukid paiknesid õppuste ajal Kaitseliidu Saaremaa maleva poolt julgestatud Kuressaare lennuväljal ning väljaõppealane koostöö meie maleva allüksustega toimis ka merel,“ rääkis kolonelleitnant Öpik. „Saaremaal korraldatavad ühisõppused aitavad meil näha ja veenduda, et alliansi liikmesriigid võtavad meie kollektiivkaitse vajadust tõsiselt ja NATO heidutus toimib tihedas koostöös meie kohalike üksustega.“