et
en
Teksti suurus:
A A A

Eel-Ernal võidutses taas Kaitseliidu Järva maleva võistkond

11.05.2009
Tänavuse Kaitseliidu sõjalis-sportliku võistluse Eel-Erna võitsid teist aastat järjest Kaitseliidu Järva maleva kaitseliitlased, Naiskodukaitse koormusmatka parimad olid Naiskodukaitse Võru ringkonna naiskodukaitsjad.
Kaitseliidu sõjalis-sportliku võistlus Eel-Erna ja Naiskodukaitse Koormusmatk korraldati 8. ja 9. mail Valgamaal. Kolm Eel-Ernal parima tulemuse saanud Kaitseliidu malevat esindavad Kaitseliitu augustis peetaval Erna retkel.

Eel-Erna arvestuses läks starti 25 võistkonda, neist üks katkestas. Naiskondi suundus rajale kaheksa, lõpujoone ületas kuus võistkonda. Külalistena osalesid Kaitseliidu võistlusel Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Piirivalve ja Eesti Reservohvitseride Kogu võistkonnad.

Ööpäeva jooksul tuli Eel-Erna ja koormusmatka võistlejatel läbida trass Valgamaa metsades ning täita mitmekülgseid sõjalisi oskusi nõudvaid ülesandeid rajale jäävates kontrollpunktides. Tänavune võistlus oli nii ajaliselt kui ka distantsilt varasematest samasugustest jõukatsumistest lühem, kuid see-eest tuli võistlejatel rajal lahendada rohkem ülesandeid.

Naiskodukaitse koormusmatka võistlejad liikusid Eel-Erna võistlejatega samal rajal ja läbisid samad kontrollpunktid, kuid võistluse neile lubati ülesannete lahendamisel kohati kergemaid tingimusi.

Võistluste peakorraldaja Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik kapten Rein Luhaväli kinnitas, et võistlus läks ootuspäraselt korda. Ta tänas Valgamaa, Tartu ja Põlva maleva kaitseliitlasi, ning võistlusalale jäävate maaomanike mõistvat suhtumist.

Eel-Erna 2009 kuus parimat võistkonda:
1. Järva Malev I
2. Tartu Malev I
3. EROK / KL Tallinna Malev
4. Tallinna Malev /Nõmme II
5. Järva Malev II
6. Tartu Malev II

NKK Koormusmatka 2009 kuus parimat võistkonda:
1. Võru Ringkond
2. Tartu Ringkond I
3. Järva Ringkond
4. Valga Ringkond
5. Jõgeva Ringkond II
6. Tartu Ringkond II

Lõpuprotokolli leiab lehelt: www.erna.ee