et
en
Teksti suurus:
A A A

ERNA Retkel stardivad kõik registreerunud võistkonnad

05.08.2009
Kõik Erna retkele 2009 registreeritud osalejad on saabunud ja võistkondade esindajad said täna hommikul Läsna baaslaagris kätte luureretke mandaadi. Täna õhtul asetavad aga kaitseväe, Kaitseliidu, Erna Seltsi ja võistkondade esindajad traditsioonilise pärja hävituspataljonide ja NKVD poolt Kautla külas mõrvatud eestlaste mälestuseks Kautla mälestuskivile.
Võistlus avatakse pidulikult homme hommikul kell 9 Tallinnas Jüriöö pargis, kus osalejaid tervitab kaitseminister Jaak Aaviksoo. Sealt lähevad võikonnad Miinisadamase, kus pärast varustuse kontrolli siirdutakse mereväe laevadele.

Nagu alati, algab ka tänavune Erna retk dessandiga Salmistu rannale, mida kõigil huvilistel on kohapeal võimalik ka jälgida. Kell 16 asuvad võistkonnad miiniveeskajalt Tasuja ning miinilaevadelt Admiral Cowan ja Ugandi dessantpaatidesse, et jõuda Salmistu randa, kust algabki retke võistluslik osa. Korraldajad paluvad pealtvaatajaid parkida oma autod Peterburi maanteelt Salmistusse viival teel eranditult parempoolsele teepervele, et vajadusel tagada esmaabiautodele takistamatu liikumine. Ka tuletavad korraldajad meelde, et dessandi kõige põnevam osa – plahvatused ja kuulipildujavalangud – ei pruugi sobida väikelastele ja koduloomadele, kellega oleks mõistlik dessanti jälgida kaugemalt. Salmistus jagatakse pealtvaatajaile ka kõrvatroppe, mida korraldajad soovitavad tungivalt kasutada.

Erna retkel osaleb sel aastal 25 võistkonda kokku 100 võistlejaga, teiste seas ka kaks Naiskodukaitse võistkonda, üks Saare- ja teine Võrumaalt. Lisaks Eesti võistkondadele on osalejaid Soomest, Taanist, Hollandist ja Saksamaalt ning vaatlejad Hiinast. Võistluste peakohtunik on USA maaväe atashee Eestis kolonelleitnant Robert Schaefer, võistluste ülem on Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste ja staabiülem kolonelleitnant Jaak Kallak Rootsist. Erna retk 2009 korraldajad on kaitsevägi, Kaitseliit ja Erna Selts.

Erna retkega meenutatakse 1941. aasta sõjasuve sündmusi Eestis, mil Erna luurerühma ja metsavendade ühine tegutsemine aitas säästa tuhandete tsiviilisikute elu ning oli üksiti ka eestlaste esimene organiseeritud relvastatud vastupanu Eesti vabastamiseks Nõukogude okupatsioonist.