et
en
Teksti suurus:
A A A

Esimese päeva järel juhib Admiral Pitka luurevõistlust Kuperjanovi jalaväepataljoni võistkond, võistluse katkestas Taani II meeskond

07.08.2014
Autor: Tair Timmi, Kaitsevägi
Peale võistluse esimest päeva juhib rahvusvahelist luurevõistlust Kuperjanovi jalaväepataljoni võistkond. Teist kohta jagavad tihedas rebimises Tartu maleva ja Tallinna maleva I võistkond, kellele järgneb Pärnumaa maleva II meeskond.
Parima välisvõistkonnana on hetkel kümnendal kohal Soome II võistkond. Samuti on jätkuvalt rajal ka Naiskodukaitse Valgamaa ringkonna naised. Võistluse on katkestanud Taani II meeskond ning pooleli jättis üks Tallinna ja Järva maleva, Taani III, Soome I, USA I võistkonna liige.
Viis läbitud ala, mille põhjal senine mitteametlik edetabel on koostatud, olid küberülesanne, takistusrada, sõjaõiguse tundmine, pioneeriülesanne, paintball’i laskmine ning öine linnalahing. 

Peale viimase kontrollpunkti läbimist suundusid võistlejad pea ööpäev kestvale luureülesandele.

Teine admiral Pitka luurevõistlus algas kolmapäeva päeva esimestel tundidel ja lõpeb laupäeva hommikupoolikul lõpujooksuga Rakveres. 

Luurevõistlusel osalevad neljaliikmelised võistkonnad, kes peavad trassil lahendama erinevaid sõdurioskusi sisaldavaid ülesandeid, hankima teavet tingliku vastase kohta, seejuures liikuma märkamatult, et mitte sattuda vastutegevuse küüsi.

Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa ligi viissada inimest.