et
en
Teksti suurus:
A A A

Esmaabi erialavõistluse võitis Võru ringkond

30.05.2016
Võru I võistkond
Autor: Kristel Kitsing
Nädalavahetusel toimus Ebavere ja Äntu matkarajal Naiskodukaitse viies esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Võru ringkonna naiskodukaitsjad.
Suurima punktiskoori saavutanud Võru I võistkonda kuulusid Jaanika Sild, Maie Vumba ja Laura Lill. Kõigest kahe punkti kaugusele võidust jäi Viru ringkonna tiim, keda esindasid Piret Rehe, Anet Veia ja Margit Merilo. Auväärsele kolmandale kohale tuli Tartu ringkonna võistkond, kuhu kuulusid Baiba Pastak, Regina Kullamaa ja Piret Kolk.

Võistluse peakohtunik Lea Matusorg kommenteeris, et laupäevane võistluspäev oli pingeline ja võistkonnad pidasid vapralt lõpuni vastu. „Seevastu pühapäev võimaldas nautida Väike-Maarja valla kaunist loodust ja saada teadmisi vetelpäästest ning kiivri vajalikkusest. Veelkord tänud kõigile võistlejatele ning eriti kohtunikele ja kannatanutele,“ sõnas Matusorg.

Kahe päeva vältel tuli osalejatel näidata oma oskusi täiskasvanu ja imiku elustamisel ning CAT žguti paigaldamisel. Proovile pandi võistlejate oskused kannatanute päästmisel suitsutelgist ja esmaabi andmisel autoõnnetuses viga saanud kannatanutele. Võistlejatel tuli abistada ka purjus puuraidurit, näidata oma oskusi ravimtaimede tundmises, tohterdada jalgrattalt ja kõrgusest kukkunut, näidata oma oskusi jahiõnnetusse sattunud kannatanu abistamisel ning põletus- ja elektriõnnetuste vigastuse korral. Samuti said osalejad abistada rästikuhammustuse saanud kannatanut ja lahendada muid esmaabi teadmisi nõudvaid ülesandeid.

Võistlusest võtsid osa Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad kolmeliikmelised võistkonnad, kokku registreerus 16 võistkonda erinevatest Eesti maakondadest.

Esmaabi erialavõistlus toimub üle aasta, seekordne oli järjekorras viies. Tänavu korraldas võistlust Naiskodukaitse Viru ringkond, põhiosa korralduse vastutusest lasus Väike-Maarja naiskodukaitsjatel ja esmaabiinstruktoritel.
Pildimeenutus: