et
en
Teksti suurus:
A A A

Haapsalus etendati Lääne maleva kaasabil küüditamist

30.03.2010
25.märtsil mälestati Haapsalus 1949. aasta märtsiküüditamist etendusega Haapsalu raudteejaamas.
SEE TEATER taaselustas 25. märtsi traagika tõestisündinud lugude põhjal kirjutatud näitemängu kaudu. Autor ja lavastaja - Marina Sillaste.

Etenduses „Me läksime koidikul…”osales umbes 50 tegelast. Koos SEE TEATRI, muusikakooli teatriklassi, võimlemiskooli Kirkega tegid kaasa ka KL Lääne maleva, Naiskodukaitse tegevliikmed ja Kodutütred. Koos teistega said oma väiksemad ja suuremad rollid NKK Lääne ringkonna esinaine Mare Laide , eriorganisatsioonide instruktorid Svetlana Mustkivi ja Kaidi Sits, korrapidajad Madis Marleen, Margus Nelke ning maleva pealik major Arnold Juhans.

Kogu etendust sai näha kell 19 Haapsalu raudteejaamas. Esimene osa toimus klaaspaviljonis, eelhäälestuse andis juba tolleaegse veoauto sõit läbi linna, mis tõi veoauto kastitäie inimesi raudteejaama. Näitemängu oli tõmmatud ka publik — kui lõppes esimene osa, „küüditati” nad koos näitlejatega perroonile, kus näitemäng jätkus edasi.
Lõpuks süüdati rööbastele küünaldest tuletee — üks rida neile, keda viidi, teine rida suundus tagasi publikusse. Need olid kaugelt naasvad hingekesed. Siis süütasid vaatajad oma küünlad.