et
en
Teksti suurus:
A A A

Hanso: kaitseliitlaste ridade täienemine Ida-Virumaal on meie kõigi huvides

03.03.2016
Kaitseminister Hannes Hanso Narva malevkonna teabepäeval
Autor: Tanel Rütman
Täna Narvas Vabariigi Valitsuse väljasõiduistungil osaleva kaitseminister Hannes Hanso sõnul on usaldus oma riigi vastu Ida-Virumaal eriti tähtis ja kohalikel kaitseliitlastel on selle kasvatamisel väga oluline roll.
Kaitseminister külastas eile õhtul vastrenoveeritud Kaitseliidu Alutaguse maleva Narva malevkonna maja ja osales malevkonna teabepäeval. Ministri sõnul on Narva vabatahtlike panus riigikaitsesse hindamatu.

„Jõudsalt kasvav kaitseliitlaste arv selles väga olulises piirkonnas on meie kõigi huvides. Usun, et kaasaegne taristu aitab siin kõvasti kaasa,“ ütles Hanso. „Narva kaitseliitlased on Eesti patrioodid ja seepärast väärivad nad oma malevkonnale korralikku kodu, millest kujuneb kindlasti isamaalise kasvatuse keskus siin linnas.“

Narva malevkonna hoone on vajalik kõigi Kaitseliidu Alutaguse maleva ülesannete täitmiseks, maja saab kasutada ka riigikaitseõppe läbiviimiseks gümnaasiumiõpilastele ning noorkotkaste ja kodutütarde huvitegevusteks. Samuti on malevkonna renoveeritud hoones tingimused sotsiaalseteks tegevusteks ning Eesti riigi ja ühiskonna alustõdede ja väärtuste edasiandmiseks kohalikule kogukonnale.

Kaitseliidu Alutaguse maleva Narva malevkonna renoveeritud maja avatakse ametlikult 19. märtsil.