et
en
Teksti suurus:
A A A

Heitlikes tingimustes peetud Muhu Karika võitis Viru maleva esindus

06.10.2016
Siit tabatakse 1000m kaugust märki
Autor: Kadri Paomees
1.-2. oktoobril Muhus Koguva karjääris korraldatud pikamaalaskmise võistlust „Muhu Karikas 2016“ häiris praamiliiklust seganud torm, rasketes tingimustes võttis võistkondliku võidu Viru maleva esindus. 
 
„Tänavune võistlus algas juba eelmisel õhtul tugeva lõunatuule ja seismisega praamijärjekorras,“ rääkis Kaitseliidu Saarema maleva staabiülem kapten Margo Sai. „Viimased järjekorras olijad said mereteele alles hommikuvalguses ja olid laskma tulles veetnud unetu öö, mis andis ka tulemustes tunda. Mitmed loobusid pikast ootamisest ja pöördusid tagasiteele.“ 

Sai sõnul iseloomustas tugev ja heitlik tuul kogu võistlust. „Tuul puhus kohati 10 m/s. Mitmetel varasemalt tublidel laskuritel olid lehed kaugematel distantsidel puhtad. Tehti tuuleparandusi uskudes kallist mõõtetehnikat ja eksiti. Võitsid need kellel rohkem kogemust ja usku endasse,“ rääkis ta. „Mitmed võistlejad avaldasid arvamust, et sellistes oludes tuleks lask tegemata jätta, sest tõenäosus pihta saada ei ole eriti suur. Need kes sedasi arvasid, said näha, et vaatamata tugevale tuulele on võimalik häid tulemusi saada ja selle poole tuleb püüda.“

Võistkondlikus arvestuses võitis Viru maleva esindus. Saaremaa malevale kuulus viies koht.

 „Individuaalseid tulemusi ei soovi võitnud osalejad nimeliselt kajastada, aga saan öelda, et mitmed karikad läksid ülelahe relvavendadele LRSCE laskurklubist. Saaremaa maleva parimad jäid esikümne piirimaile, seega arenguruumi on tublisti,“ ütles kapten Sai.

Muhu Karikas on Kaitseliidu Saaremaa maleva poolt tänavu juba neljandat aastat järjest korraldatud pikamaalaskmise võistlus.  Võisteldakse täpsusküti, snaipri ja snaiper magnum klassis, kus sihtmärgid asetsevad distantsidel 200, 300, 500, 700, 850 ja 1000 m.