et
en
Teksti suurus:
A A A

Homme algab Pärnumaal Admiral Pitka luurevõistlus

31.07.2017
Pitka luurevõistlus 2016
Autor: Karri Kaas
Tänavusel rahvusvahelisel admiral Pitka luurevõistlusel läheb rajale 28 neljaliikmelist võistkonda üheteistkümnest riigist, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit.
Välismaistest külalistest on kahe võistkonnaga esindatud Poola ja Leedu ning ühe meeskonnaga Taani, USA, Bosnia ja Herzegovina, Rootsi, Soome, Läti, Suurbritannia ja Ungari riigikaitse organisatsioonid.

Lisaks piiritagustele relvavendadele lähevad võistlustulle ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud kolme võistkonnaga Tallinna malev, kahe võistkonnaga asub rajale Pärnumaa malev ühe võistkonnaga on väljas Jõgeva, Järva ja Rapla malev.

Lisaks võtavad võistlusest osa ka naiskodukaitsjad Rapla ringkonnast, kaks Scoutspataljoni võistkonda, üks Pioneeripataljoni, Õhuseiredivisjoni, Vanglateenistuse ning Politsei- ja Piirivalveameti meeskond.

Võistluse avamine on teisipäeval, 1. augustil kell 10.00 Pärnu kesklinnas Rüütli platsil. Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel neljapäeval, 3. augustil kell 15.00-17.00 avatud kontrollpunktis Lauri karjääris Saarde vallas ning reede hommikul lõpujooksu finišis Surju kooli staadionil alates kella üheksast hommikul.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest pea pooltuhat inimest.