et
en
Teksti suurus:
A A A

Homme algab Põhja maakaitseringkonna õppus HUNT

21.04.2016
HUNT 2015
Autor: Andrii Vytvytskyi
Kaitseliit korraldab 22.-24. aprillini Pakri poolsaarel maakaitsepataljoni ühisõppuse HUNT 2016, millest võtavad osa Kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla malevate sisekaitse- ja lahingukompaniid ning vastutegevuses on Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad.
Kokku osaleb Pakri poolsaarel toimuval õppusel ligi 1300 kaitseliitlast. Esmakordselt on õppusel ka Läti maakaitseorganisatsiooni Zemessardze ja Leedu vabatahtliku kaitseorganisatsiooni KASP võitlejad. Õppusele HUNT 2016 eelneb Pakri poolsaarel 22.04 Kaitseliidu ja PPA ühisõppus KÄHRIK 2016.

Tegemist on Põhja maakaitsepiirkonna staabi juhtimisel toimuva kaitse- ja viivituslahinguga, kus ründavaks osaliseks on Põhja maakaitseringkonna baasil moodustatav pataljonisuurune lahingugrupp (Põhja lahingugrupp) ja kaitselahingutes tegutsevad Tallinna, Harju ja Rapla malevate sisekaitsekompaniid. Põhja maakaitsepiirkonna ülema, kolonelleitnant Lauri Abeli sõnul on õppus HUNT 2016 Põhja lahingugrupile viimane suurem õppus pataljoni raamistikus enne osalust kaitseväe suurõppusel KEVADTORM 2017.

Õppusel kasutatakse paukmoona ja lõhkepakette, mis ei kujuta osavõtjatele ega elanikele ohtu.

Reede, 22. aprilli pärastlõunal liiguvad Rapla ja Harjumaa teedel suurõppusele suunduvad Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna malevate rännakkolonnid ja liikumiskiirus teedel võib olla piiratud. Kaitseliit palub liiklejatelt mõistmist ja tähelepanelikkust.