et
en
Teksti suurus:
A A A

Homme algab Põrgupõhja Retk

08.07.2015
Eelmise aasta võitjad
Autor: Kristjan Prii
Neljapäeval hommikul algaval Põrgupõhja retkel saavad võistlejad proovile panna oma üleelamisoskusi ning metsavennatarkusi
Retke peakorraldaja Martin Andrelleri sõnul teeb võistluse unikaalseks asjaolu, et erinevalt teistest sõjalis-sportlikest jõukatsumistest, on Põrgupõhjal tähelepanu keskpunktis eelkõige praktilist laadi teadmised nagu looduses hakkama saamine ning orienteerumine, kuid teatavast militaarsusest ei pääse ka selle juures.

„Põrgupõhja retk sai kunagi ellu kutsutud sihiga hoida üleval mälestust Eesti vastupanuliikumisest, mistõttu on võistlusel toimuv tihedalt läbi põimunud metsavennaelu erinevate tahkudega,“ selgitas retke tagamaid Andreller.

Tänavuse retke pikkus on linnulennult seitsekümmend viis kilomeetrit, mille peavad võistkonnad läbima varjatult ning etteantud ajagraafikus. Samuti tuleb neil täita rajale märgitud kontrollpunktides erinevaid ülesandeid.

„Ilmselt saab võistlejatele füüsiliselt kõige kurnavam olema takistusraja läbimine, kuid alahinnata ei maksaks ka teiste kontrollpunktide mõju,“ arvas Andreller. „Kindlasti meditsiinipunkt, mis paneb proovile võistlejate esmaabialased teadmised ja oskused,“ tõi ta näiteks.

Kokku osaleb võistlusel kakskümmend neli võistkonda Kaitseliidust ja kaitseväest, aga ka mujalt. Lisaks on kohal väliskülalised Soomest Satakunnan Maakuntakomoppania’st ning rajale läheb ka kaks naiste võistkonda.

Võistluse start on neljapäeva hommikul kell seitse Vana-Vigalas ning finiš laupäeva pärastlõunal Eidaperes.  Neljapäeval alates kella poole viiest on kõikidele huvilistele avatud ka avalik kontrollpunkt Kivi-Vigala põhikooli staadionil ning laupäevalal alates kella ühest tasub sammud seada võistluse baaslaagrisse Eidaperes, kus on üles seatud erinevad näitused ning toimuvad õpitoad.

Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala vallas asunud staabipunkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kannab hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu.