et
en
Teksti suurus:
A A A

Ilmus Mari Raamoti mälestusteraamatu uustrükk

23.04.2009
Olete oodatud 23. aprillil kell 16-18 korporatsioon Filiae Patriae konventi Tartus Struwe 4 Naiskodukaitse esimese esinaise (1927-1937) Mari Raamoti memuaaride "Minu mälestused I ja II" (1962) uustrüki esitlusele.
Põlistamaks Naiskodukaitse esimese esinaise Mari Raamoti mälestust, on uuesti trükitud tema 1962. aastal New Yorgis ilmunud raamat „Minu mälestused“ I ja II.

Mari Raamot (1872–1966) oli eestiaegne tuntud seltskonnategelane, Naiskodukaitse juht aastatel 1927–1937.

Oma mälestuste esimese, lapsepõlve ja noorusaega käsitleva osa avaldas ta 1937. aastal Eestis. Teine osa, mis hõlmab perioodi 1918. aastast kuni autori 90. sünnipäevani ja kus on muu hulgas juttu nii Eesti vabariigi sünnist kui ka Naiskodukaitse loomisest, ilmus koos esiosaga ühiste kaante vahel paguluses 1962. aastal. Nüüdne väljaanne on selle raamatu faksiimiletrükk.

Praeguse lugeja lähendamiseks teemale on raamatu lõppu lisatud kokkuvõtlik ülevaade Mari Raamoti eluteest (Meelis Kivi) ja tema tegevusest Naiskodukaitse esinaisena (Merike Jürjo).

Raamat on mõeldud igale ajaloohuvilisele, pakkudes ajastutruud pilguheitu ühe väärika eesti naiste põlvkonna kujunemisloosse ja saatusesse. Ühtlasi on see kasulik lugemisvara kõigile praegustele naiskodukaitsjatele, kes soovivad tundma õppida oma organisatsiooni juuri.

Raamatu esitlusel täna Tartus kõnelevad Mari Raamotist ja tema mälestusteraamatust ajaloolane, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna Toompea jaoskonna tegevliige Merike Jürjo ning uustrüki väljaandja, Naiskodukaitse Tartu ringkonna tegevliige Kairit Henno.

Ürituse korraldab Naiskodukaitse Tartu ringkond Naiskodukaitse
keskjuhatuse toetusel.

Esitlusele on oodatud kaitseväelased, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse
liikmed, ajakirjanikud, kõik ajaloo- ja sõjandushuvilised.