et
en
Teksti suurus:
A A A

In memoriam Harri Henn 28. aprill 1942 – 25. veebruar 2016

29.02.2016
Autor: wikipedia
Möödunud neljapäeval lahkus meie seast Kaitseliidu taasasutaja ning esimene Tartu ja Tartumaa ühendatud malevate pealik Harri Henn. Ärasaatmine on 2. märtsil kell 13.00 Metsakalmistul.
Harri Hennu lapsepõlv möödus Tartumaal Kambja kihelkonnas Marguse talus. Ta sündis 28. aprillil 1942. aastal Linda ja Harald Hennu esimese lapsena, kolm aastat hiljem sündis perre tütar Tiiu.
 
Nooruses tegeles Henn klassikalise maadlusega ning tal olid Eesti tasemel head tulemused.
 
Harri Hennul on neli last, kes on teda kirjeldanud kui tüütult töökana, tugevana ja spordilembesena ning sellise isana, tänu kellele on neist saanud suured ja asjalikud inimesed.
 
Alates 1987. aastast hakkas Harri Henn aktiivselt osalema taasiseseisvumise üritustel. Rahvarindes ja muinsuskaitses tegutsedes oli ta ettevõtlik taasiseseisvumise kaasaaitamisel ning Eesti Vabariigi kodanikuks olemisele ja koondumisele julgustades.
 
17. veebruaril 1990. aastal osales ta Järvakandi Tehaste koosolekul, kus taasloodi Kaitseliit. Kaitseliidu ajutise põhikirja luges kohapeal ette Harri Henn. Sealt edasi tegeles ta Kaitseliidu üksuste loomisega Tartumaal. Tema üheks hulljulgemaks teoks oli 23. augustil 1990 Lenini kuju eemaldamine endise EPA peahoone eest. Ta on olnud Tamme malevkonna (1990-1992) ja Tartu maleva (1992-1994) pealik.
 
Moskva putši ajal osales Tamme kompanii koos Kodukaitsega Toompea kaitsmisel. Võitlejate eneste relvadeks olid süütepudelid ja puunuiad. Tammekad olid need kaasa võtnud Tartust.
 
Harri Henn on propageerinud aatelisust noorte seas. Ta on korraldanud haukalaagreid Aegna saarel, kus on kasvatajatena tööl olnud ka tema lapsed. Lisaks sellele on ta tegelenud noorkotkaste ja kodutütardega.
 
Mustamäe Korrakaitsekeskuses tegeles ta hoogsalt narko- ja kuritegevusele suunatud ennetustööga.
 
Harri Hennul olid kindlad põhimõtted ning ta oli valmis Eesti eest astuma lahingutegevusse oma elupäevade lõpuni.
 
Henn oli muuhulgas autasustatud Kaitseministeeriumi Teeneteristi II klassi teenetemärgi, Kaitseliidu Valgeristi II klassi teenetemärgi ja Vabadussõja mälestusristiga.
 
Langetame leinas pea legendaarse kaitseliitlase mälestuseks ja tunneme südamest kaasa omastele.