et
en
Teksti suurus:
A A A

Järva malev korraldab taasiseseisvumispäevale pühendatud rattaretke

16.08.2010
20. augustil korraldab Kaitseliidu Järva malev Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 19. aastapäevale pühendatud rattaretke, millest oodatakse osa võtma kõiki huvilisi.
Rattamatk algab 20. augustil kell 9.00 Türilt Järva maleva staabi juurest ning viib Järva maleva tagalaülema kapten Lauri Lipu sõnul matkajad osaliselt nii mööda maanteed kui ka mööda kauneid Järvamaa metsateid 25 kilomeetri kaugusele Tagametsa.

Kohapeal on võimalus pidada väikest piknikku ning kinnitada keha Järva maleva poolt pakutava sooja tee ning värskete pirukatega. Tagametsas asetatakse mälestuspärg ning süüdatakse küünlad mälestusmärgi juures, mis on pühendatud võõrvägede poolt oma kodudest minema aetud inimestele. "Eestimaalased erinevatest maailmajagudest on sinna toonud kivid, millest see ausammas koosnebki," lausus Lipp.

"Kui juuni alguses läbisid admiral Pitka auks korraldatud rattaretkel ratturid tuult ja tormi trotsides ligemale 100 kilomeetrit, siis seekordne rattamatk on kindlasti märksa lihtsam ning jõukohasem paljudele," lausus Lipp, kelle sõnul soovib Järva malev lisaks tervislike eluviiside edendamisele teadvustada inimestele ka 20. augusti tähtsust Eesti riikluse loos.

"Tahame oma tegevusega inimestele teadvustada, et 20 august on midagi palju enamat kui vaid töölt saadud vaba päev. Riigikaitse saab rohujuuretasandil alguse just sellest, et inimesed teavad ja austavad Eesti riigi jaoks äärmiselt olulisi päevi", märkis Lipp.

Rattamatka paremaks läbiviimiseks palub Järva malev osalejatel ennast kuni 18. augustini Järva maleva staabis (Väike-Pärnu 6b) registreerida telefonil 38 49 170.