et
en
Teksti suurus:
A A A

Järva malev tähistab taasasutamise 20. aastapäeva

12.04.2010
Kaitseliidu Järva malev tähistab sel kolmapäeval Väätsa rahvamajas pidulikult 20 aasta möödumist maleva taasasutamisest Roosna-Allikul 1990. aasta 14. aprillil.
Maleva taasasutamise aastapäevast on oodatud osa võtma kõik Järva maleva tegevliikmed, lisaks on malevlasi tulemas tervitama endised malevapealikud, koostööpartnerid ning teiste malevate esindajad.
Aastapäevaürituse meelelahutusliku poole eest kannavad hoolt Türi puhkpilliorkester ning noorkotkaste ja kodutütarde esindajad.

Kaitseliidu Järva maleva pealiku major Arvi Niglase sõnul on 20 aastaga märgatavalt muutunud nii riik ja ühiskond kui ka Kaitseliit. „Kui 20 aastat tagasi taasasutati Kaitseliit, sest oli praktiline vajadus
kaitsta Eesti riigi loomist, siis tänasel päeval on meie ülesanded palju laiemad ning suur osa neist seotud just sõjaliste ülesannete täitmisega,“ sõnas Niglas.

Tänasel päeval kuulub koos eriorganisatsioonidega Järva malevasse 1033 liiget. “Liikmeskonna suurus annab annab meile põhjuse küll rahul olla, kuid alati võiks liikmeid veelgi rohkem olla, mis aitaks meil
paremini täita ka meile pandud ülesandeid,” lausus major Niglas.

„Riigikaitset ei saa üles ehitada mitte ainult neile, kes on kohal igal õppusel ja üritusel vaid ka neile, kes meil olemas on,“ lisas Niglas, kelle sõnul on Järva maleva uksed on avatud kõigile neile, kes tunnevad
huvi kaitseliitlaste, naiskodukaitsjate, noorkotkaste või kodutütardega ühinemise vastu.

Kaitseliit oli esimene riigikaitsestruktuur, mis taastati poolteist aastat enne Eesti iseseisvuse taastamist. Kokku on tänasel päeval Kaitseliidul üle 12 000 liikme.

Taasasutatud Kaitseliidu Järva maleva pealikud:

1990–1993 Neeme Väli
1993–1995 Rein Männik
1995–2003 Urmas Susi
2003– Arvi Niglas