et
en
Teksti suurus:
A A A

Järvamaa noored sõidavad Pärnumaale õppusele

25.08.2015
Järvamaa noorte autokolonn teel Pärnumaale
Autor: Erakogu
Sada Kaitseliidu noort sõidab alates tänasest Pärnumaale Varbla valda Rannaküla talu maadele, kus toimub juba teine noorkotkaste ja kodutütarde skautlike oskuste õppus.
Õppuse üldjuht, Järva Maleva noorteinstruktor Urmas Piigert selgitas, miks peetakse õppust esimest korda väljaspool kodumaakonda:  „Oleme Järvamaa noorkotkaste ja kodutütardega sellise õppusega esimest korda väljaspool Järvamaad. Kui eelnevalt oleme teinud maakonnas, siis seekord otsustasime minna välja. See ei tähenda, et maakonnas ei ole kohti, kus laagreid, õppuseid korraldada, pigem vastupidi,“ sõnas Piigert.

„Vahelduse mõttes, uudsust pakkudes teeme seekord õppuse mere ääres. Olen kindel, et õppus pakub noortele ja juhtidele palju põnevust, tegevuslusti, mis tagab õppuse eduka kordamineku,“ lisas ta
 
Kohale jõudes asuvad noored koos abilistega majutust rajama. Suuremad noorkotkad ja kodutütred valmistavad telkmantlitest telgi, milles siis ööbitakse, väiksemad aga ööbivad köetavates telkides. Õppusel osalejad valmistavad pilliroost roomatid, et ööbimine telkides oleks mugavam.

Õppuse ajal ehitavad noored lisaks eelpool toodule kiviaia, euroalustest rannatoolid, silla, sauna ja palju muud.

Teise päeva õhtul on külas instruktorid OPEROG otsingugrupist, kes kolme tunni jooksul viivad noortele läbi kadunud inimeste otsingu koolituse. Neljapäeval on oodatud kõik lapsevanemad ja huvilised õppuse lahtiste uste päevale. Lahtised uksed on avatud neljapäeva keskpäevast kuni südaööni.

Lisaks noorkotkastele ja kodutütardele osalevad laagris ligi poolsada naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast, kes oma teadmistega aitavad laagrit läbi viia. Nende poolesaja abilise hulgas on ka vabatahtlikud koostööpartnerid, kes ei kuulu kaitseliidu organisatsioonidesse.

Skautlike oskuste laagri eesmärk on õpetada noorkotkastele ja kodutütardele praktilisi skautlikke oskusi maastikul, värskendada teadmisi ja oskusi majutuse rajamisest, toimetulekut järgu- ja erikatsete ulatuses.

Õppusele sõideti täna hommikul kell kaheksa Türi Kultuurikeskuse parklast rännakkolonnis Järva maleva masinatega.

Esimene noorte skautlike oskuste õppus toimus 2013.aastal Piiumetsas.