et
en
Teksti suurus:
A A A

Jõhvis õnnistati Noorte Kotkaste Alutaguse maleva lipp

04.02.2009
Eile, 3. veebruaril, õnnistati Jõhvis, Noorte Kotkaste Alutaguse maleva lipp. Samas avati maleva spordisaalis noortele mõeldud ronimissein.
Pidulikul üritusel viibis samal päeval Ida-Virumaad väisanud kaitseministeeriumi kantsler kolonel Riho Terras.
Tervituskõnes avaldas kolonel Terras lootust, et kõik saalis viibinud noorkotkad ja kodutütared astuvad vanemaks saades Kaitseliitu, võttes endaga kaasa noorteorganisatsioonidest saadud teadmised, oskused ja isamaalisuse. “Sest Kaitseliidust on saamas organisatsioon, mis hakkab Eesti riigikaitses suuremat rolli mängima. See seab kõrgemad ülesanded, nõudmised ja vastutuse igale üksikule kaitseliitlasele. Samuti on see sõnum laiale avalikkusele, et kaitseliitlasi tuleb rohkem tunnustada. Hinnata meeste, naiste, laste tööd, kes omast vabast ajast pühendavad suure osa meie kõigi ühise turvatunde tagamisele,” sõnas kolonel Riho Terras.

Noorte Kotkaste Alutaguse maleva lipu õnnistas Kaitseliidu peakaplan Aivar Sarapik.

Pidulik üritus jätkus Kaitseliidu Alutaguse maleva spordisaalis noortele mõeldud ronimisseina avamisega. Katte uhiuuelt, toetajate abiga rajatud, ronismisseinalt eemaldasid selle rajamise mõtte algataja, noortejuht Olev Mark ning kaitseministeeriumi kantsler kolonelleitnant Riho Terras. Esimesena ronis seinast üles ja alla noorkotkas German Breus. Olev Mark kinnitas, et ronimisseinal treenides arenevad noorkotkastes julgus, tugevus, vastupidavusvõime ja distsipliin. “Kõik vajalikud omadused ühele väärt Eesti mehele,” lisas Mark.