et
en
Teksti suurus:
A A A

Jõustruktuuride ja kohaliku kogukonna esindajad külastasid Muhu radarposti vastastikuste koostöövõimaluste arendamiseks

02.12.2015
Radaritorni ees tehtud grupipildil on nii võõrustajad kui ka külalised
Autor: Taavi Tuisk
1. detsembril külastasid Saare- ja Muhumaa jõustruktuuride ning kohaliku kogukonna esindajad Muhus Levalõpmel asuvat Eesti õhuväe radariposti, tutvuti radariposti tööga ning arutati võimalusi edasiseks koostööks.
„Külaskäigu eesmärgiks oli tutvustada maakonna jõustruktuuride ning kohaliku kogukonna esindajatele radariposti tööd,“ rääkis Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kapten Margo Sai. „Rääkisime sellest, kuidas radariposti võimalusi kasutada vajadusel kriisiolukordade lahendamisel ja kuidas edaspidi vastastikku kasulikku koostööd siin saartel teha. Tahe selleks on nii siinse kogukonna kui ka Õhuseiredivisjoni poolt olemas.“
 
„Õhuvägi on oma arengus jõudnud sinnamaale, kus saame küsida, et mida meie saame kohaliku kogukonna toetuseks ära teha,“ rääkis külastajaid vastu võtnud Õhuseiredivisjoni ülem major Hardi Lämmergas.
 
Radariposti külastasid Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Kaitseliidu, Muhu vallavalitsuse ja kohalike külade võtmeisikud.
 
2013. a avatud Muhu radaripost annab tööd ligi 20 kohalikule elanikele nii vahetult kui ka kaudselt. 
 
Radariposti südameks on Prantsusmaal valminud Thales Raytheon Systemsi keskmaaradar Ground Master 403, mille seireulatus ulatus on kauguses 470 kilomeetrit ning kõrguses 30 kilomeetrit. Radarisüsteem asetseb rahuajal 23 meetri kõrgusel, mida katab radoom ehk radarikuppel.