et
en
Teksti suurus:
A A A

Saaremaa kaitseliitlased harjutavad koos liitlastega õhuruumi kaitsmist

15.08.2017
Autor: Ardi Hallismaa
16.-17. augustil tuleb Kuressaarde kaheksa USA ründelennukit A-10 Thunderbolt, et osaleda koostöös Kaitseliidu Saaremaa maleva ja Eesti Õhuväega korraldatavatel õhukaitseharjutustel.
Harjutatakse mereala kontrolli, Kuressaare lennuvälja ja Roomassaare sadama ning selle lähiümbruse kaitsmist merelt ja õhust. Lennukid teostavad ka luure- ja julgestusülesandeid.
 
Kaitseliit ja Eesti Kaitsevägi osalevad harjutustel 18 kiirpaadi meeskonnaga.

„Saaremaa ja saarlaste, aga ka meie kaitseliitlaste jaoks on sellise harjutuse läbiviimine koos liitlastega tõestuseks, et Eesti on kaitstud kõikjal. Meie ja meie liitlaste kaitsetahe on suur ja vabatahtlikud riigikaitsjad motiveeritud,“ sõnas Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.
  
Harjutused viiakse läbi 16.-17. augustil kell 10-12 ja 14-16. Lennukid lendavad nii mere kui ka Kuressaare kohal ja sooritavad ka madallende. Harjutuste vahel paiknevad lennukid Kuressaare lennuväljal.
 
Teistele õhusõidukitele kehtestatakse harjutuste ajaks Kuressaare linna, Roomassaare sadama ja Abruka saare ümbruses piirangutega lennuala. 
 
Liikumis- või muid piiranguid harjutuste läbiviimisega ei kaasne. Harjutustel ei kasutata paukpadruneid või teisi imitatsioonivahendeid.
 
Ründelennukeid toetab tankurlennuk MC-130, mis harjutusperioodi ajal baseerub Kuressaare lennuväljal. Lennukid kuuluvad Ameerika Ühendriikida Marylandi osariigi rahvuskaardi koosseisu ja külastavad Eestit 4.-20. augustini.
 
Harjutusi on võimalik näha Kuressaare lennujaama ja Roomassaare sadama ümbruses. Tulenevalt turvareeglitest lennukeid lähemalt vaadelda ei saa.
 
Kaitseliidu Saaremaa malev tänab AS Tallinna Lennujaama, kes võimaldab Kuresaare lennujaama harjutuste läbiviimiseks kasutada.