et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaheksasajas kaitseliitlane Viru malevas on Baruto

24.08.2015
Valgetähe 3. klassi teenetemärgi üleandmine Barutole 2012. aastal
Autor: Jelena Rudi – Presidendi kantselei / Office of the President
Viru maleva liikmeskond on astunud üle 800 liikme joone. Tähelepanuväärset numbrit on asunud kandma juunis avalduse esitanud Laekvere kandist pärit Kaido Höövelson. 
Aktiivse liikmena on ta juba osa võtnud maleva suvepäevadest Ranna puhkebaasis Peipsi ääres ja Noorte Kotkaste Viru Maleva suvelaagri avamisest.                                                                                                                                                       
Kohtumisel ütles Kaido Höövelson, et soov Kaitseliiduga liitumiseks oli tal juba pikka aega peas olnud.

"Oma vaba aega sellesse panustada tahaks ka mina nii palju kui see osutub võimalikuks. Võimalus panustada oma riigi kaitsesse on austav kohustus. Kindlasti aitasid kaasa kohalikud Laekvere kaitseliitlased oma ettepanekuga liituda nendega," sõnas Höövelson.
                                                                                       
Kaido Höövelson endast:

"Olen sündinud Väike- Maarjas,  seal ka lasteaias käinud. Kolisime siis Laekvere alla Rohukülasse. Rahkla lasteaed- algkoolis käisin 5. klassini.  Edasi Laekvere Põhikool , mille lõpetasin nagu korralik koolipoiss kolmede ja neljadega.  10- 11 klass sai käidud Kunda merekallakuga Gümnaasiumis.  

Kalapüük ja vanavara on alati mind huvitanud,  eriti tehnikaasjad nagu autod ning relvad nii nagu poistele kohane.  Sel ajal osalesin ka Rutjal toimunud Kaitseliidu baasväljaõppe kursuse laagris ja sain ka vastava tunnistuse, kuid kaitseliitlane ega noorkotkas ma siis ei olnud.

Mulle meeldisid meeskonnaalad. Seal tulemus sõltub meeskonnatööst ja sa tunned ennast olulise osana selles tegevuses. Tegelesin tollel ajal ka  erinevate maadlusaladega,  seal hulgas ka sumoga. 12. klassi 2002- 2003 õppeaastal  läksin Audentese spordikooli maadluse erialale. Peale kooliaja lõppu tuligi pakkumine Jaapanisse minna ning arvasin, et miks ka mitte uut ja huvitavat proovida. 
Nii saigi minust profisumo maadleja Baruto.        

Mida mina saaksin Kaitseliidule anda, millesse panustada, kuidas ennast realiseerida Kaitseliidus?   Erilisi ootusi ei ole, loodan, et  elu näitab õiged võimalused kätte. Oma kaasvõitlejatele sooviks jõudu, osavust, tarkust. Seda kõike peaks kaitseliitlasel kodu kaitseks vaja minema."