et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitse Kodu! 2016. aasta parimad selgunud

13.02.2017
Kaitse Kodu! lugejate lemmikpilt 2016
Autor: Taavi Karotamm
Möödunud nädalavahetusel kuulutati välja Kaitseliidu ajakirja Kaitse Kodu! 2016. aastal ilmunud kaastööde paremik.
 
Parimaks looks tunnistati Jana Otsa poolt kirjutatud lugu "Maailma parandamine algab iseendast" (Kaitse Kodu! 8/2016), mille fookuses on nähtus nimega läbipõlemine. Sama artikli valisid veebiküsitluses oma lemmikuks ka ajakirja lugejad.
 
Jana Otsa sõnul väärib temast rohkem tunnustamist inimene, kes oli nõus talle allikaks olema ning oma loo ära rääkima. "Ma loodan, et sellest on meile nii üksikisikutena kui organisatsioonina kasu," ütles Ots.
 
Parima pildi pildistas Rauno Vahtre möödunud suvel Saksamaal toimunud õhudessantvägede õppusel, millest võtsid osa ka Rapla maleva kaitseliitlased. Lugejate lemmikpildiks osutus Taavi Karotamme foto Eesti rahuvalvajast Liibanonis.
 
"Positiivset tagasisidet on alati meeldiv saada," ütles Karotamm, kes oli pildi tegemise ajal Eesti kontingendi teabeohvitser Liibanonis. "Igatahes, tänan tunnustuse eest," lisas ta.
 
Lisaks parimatele lugudele ning piltidele leidsid tunnustamist erinevates kategooriates ka teised autorid. Eveliis Padari lugu "Anette Traks - eeskuju nii kodutütrena kui ka sportlasena" (Kaitse Kodu!
3/2016) pälvis parima noorteloo tiitli. Naiskodukaitse tegemisi kajastas kõige paremini Taive Saare "Võistlemine Soomes pakub suure asja ärategemise tunnet" (Kaitse Kodu! 7/2016)  ning kaitseliitlaste Jaanus Mehikase "Läänetorm 2016 - passida tuleb mõistlikult" (Kaitse Kodu! 6/2016).
 
Parima sõjaraualooks osutus Reimo Soosaare "Sellele ma nüüd küll pihta ei saa" (Kaitse Kodu! 7/2016), reportaažiks Martin Mägi "Põhjakonnal karude vastu ringkaitses!" (Kaitse Kodu! 7/2016), persoonilooks Kristjan Bachmani "Robert-Rudolf Volk, kunstnik ja kaitseliitlane" (Kaitse Kodu! 4/2016), probleemlooks Ermo Karilaidi "Ohutushoid kogenud meediku vaatepunktist" (Kaitse Kodu! 3/2016) ning fotolooks Asso Puideti "Skrunda kummituslinn radari varjus" (Kaitse Kodu! 7/2016).
 
Kokku panustas möödunud aastal ajakirja 120 autori, kelle vabatahtliku töö tulemusena ilmus Kaitse Kodu! veergudel pea 150 pikemat-põhjalikumat artiklit ning lugematul hulgal fotosid.

Vaata lähemalt siit.