et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitse Kodu! kaanepilt valiti Euroopa parimaks

24.09.2014
Aasta parim militaarfoto!
Autor: Velli Ehasalu
Euroopa Militaarpressi Assotsiatsioon (EMPA) valis aasta parimaks fotoks Kaitse Kodu! kaanel ilmunud pildi õppusel ülesannet täitvast kaitseliitlasest.
Foto autor on naiskodukaitsja Velli Ehasalu, kes teenib leiba justiitsministeeriumi nõunikuna. Kaitse Kodu! kaasautori ja fotograafina tegutseb Ehasalu osana oma vabatahtlikust tegevusest Kaitseliidu naisorganisatsioonis.
 
"Kindlasti annab see motivatsiooni juurde, et ikka edasi tegutseda ja veel rohkem teha," ütles võidukas fotograaf Velli Ehasalu.
 
Vabatahtliku fotograafi võit pildiga kodusest õppusest on erakordne, sest reeglina saavad militaarväljaanded endale lubada palju eksklusiivsemaid võttepaiku ja fototehnikat. Näiteks võitis eelmisel aastal EMPA foto auhinna autoportree Afganistanis  kaljunukil istuvast sõdurist, enne seda aga pilt Norra armee üksusest Moskvas Punasel väljakul.
 
Täna hommikul andis EMPA president proua Lîga Lakuèa assotsiatsiooni aastakoosolekul auhinna üle Kaitse Kodu! peatoimetajale. Fotograaf saab auhinna kätte 1. novembril, kui ajakiri Kaitse Kodu! autasustab möödunud aasta parimaid kaasautoreid.
 
EMPA on 1970ndatel Šveitsis loodud ühendus, mis tänaseks koondab 20 Euroopa riigi militaarväljaandeid, nende hulgas ka Kaitseliidu väljaanne Kaitse Kodu!.