et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Harju malev korraldab sügisese patrullvõistluse

14.09.2009
Kaitseliidu Harju maleva 18.-20. septembrini peetaval sõjalis-sportlikul võistlusel „Harju Pimedad Ööd" osalevad Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorkotkaste võistkonnad. Publikule on avatud kontrollpunkt, kus saab jälgida võistlejate tegevust 20. septembril kell 9-13.
Võistlus erineb tavapärastest patrullvõistlustest selle poolest, et võistlusel on kolm erinevat raskusastet.
Nii on muudetud traditsiooniliselt raske militaarvõistlus jõukohaseks ka näiteks Kaitseliidu eriorganisatsioonide Noored Kotkad ja Kodutütred liikmetele.

Sõjalis-sportliku võistluse eesmärk on arendada ja testida kaitseliitlaste ja eriorganisatsioonide liikmete erialaseid oskuseid ja füüsilist võimekust.

Kõigil võistkondadel tuleb varjatult läbida Harjumaa mitmekülgne maastik, ületada jõgesid ja rabasid ning täita kontrollpunktides erinevaid ülesandeid.
Lisaks heale vastupidavusele on võistlejatel vaja eelkõige meeskonnatöö oskust.

Kaitseliitlased peavad tundma ja oskama käsitseda relvi, lõhkeseadeldisi ja muud sarnast sõjatehnikat. Tundma vajalikul tasemel meditsiini, lahingutaktikat ning sõjalisi termineid ja tingmärke.

Eraldi ülesanded on noorkotkastele ja kodutütardele, mis keskenduvad eelkõige igapäevastele skaudioskustele ning meeskonnatööle.

Võistlustrass asub Jõgisoo, Koppelmaa, Roobuka, Kirdalu, Tagadi, Pahkla, Arusta, Sookaera, Saustinõmme ja Männiku külade lähedalt. Võistlustrassil liiguvad neljaliikmelised võistkonnad ning imiteeritud vaenlase üksused (nn vastutegevus).

Võistkonnad peavad liikuma varjatult ning hoiduma eemale teedest ja avatud aladest. Vastutegevuse ülesanne on häirida võistkondade tegevust.

Et võistlusest saaks osa ka pealtvaatajad, kaasaelajad, siis on pühapäeval, 20 septembril Männiku laskeväljal kõigile huvilistele avatud kontrollpunkt.
Kontrollpunktis on võimalik jälgida ja kaasa elada kõigi võistkondade tegevusele ülesannete sooritamisel.
Kõik külalised on oodatud Männiku kontrollpunkti kell 9.00 - 13.00. Võistluse korraldajad paluvad külastajatel ohutuse huvides kindlasti jälgida viitasid ja piirdeid ning kohapeal viibivate korraldajate juhiseid.