et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Harju maleva Männiku malevkond ootab uusi liikmeid

04.09.2015
Kaitseliidu Männiku malevkond Harju maakaitsepäeval Tabasalus.
Autor: Birgit Vaarandi
Kaitseliidu ühes suuremas malevas - Harju malevas -  on lisaks territoriaalsel põhimõttel toimivatele malevkondadele veel ka eksterritoriaalne allüksus Männiku malevkond, mis tegutseb kogu Harjumaa piirkonnas.
 
Männiku malevkond on välja kasvanud 2003. aastal loodud Männiku üksikkompaniist. 2010. aastal ületas liikmete arv 300 piiri ning tollane Kaitseliidu ülem otsustas üksikkompanii nimetada malevkonnaks.
 
“Arvestades seda, et Kaitseliit konkureerib paljude erinevate vaba aja veetmise võimalustega ja seda eriti noorte seas, teeb rõõmu, et Männiku malevkond on jätkuvalt kiiresti kasvava liikmeskonnaga. Oleme noored nii mitmeski mõttes. Selle aasta juunis tähistasime viiendat sünnipäeva, aga ka liikmeskond on nooruslik – meie keskmine vanus on 36 eluaastat,” rääkis Männiku malevkonna pealik lipnik Daniel Nüüd.
 
Nüüdi sõnul tegeletakse Männiku malevkonnas nii nagu teisteski Kaitseliidu allüksustes Eesti Vabariigi riigikaitse edendamisega. «Kuna malevkond koosneb erialarühmadest, siis on leidnud endale sobiva riigikaitsesse panustamise viisi väga erinevate elualade esindajad,” rääkis ta.
 
“Männiku malevkond koosneb erialarühmadest, mis võimaldavad spetsialiseeruda tavapärasest põnevamatele militaarvaldkondadele, mida ei ole teistes Harju maleva malevkondades. Iga uus Kaitseliidu liige peaks Männiku malevkonnas leidma  endale just selle eriala, mis teda kõige rohkem paelub: alates tagalatoetusest ning lõpetades demineerimisega,” lisas Nüüd.
 
Kaitseliit on küll sõjaväeliselt korraldatud organisatsioon, kuid selle tegevus loob riigikaitsevõimet tervikuna, mitte ainult sõjaväelist väljaõpet andes ja korraldades. Männiku malevkond paneb suurt rõhku väljaõppele, kuid riigikaitsesse saab panustada ka muul moel, kui korra kuus seljakoti ja relvaga metsas roomates. Näiteks mõnes koolis riigikaitse tunde läbi viies, noorkotkaste ja kodutütarde tööd korraldades või mõnel spordivõistlusel malevkonda esindades.
 
Samuti annab Kaitseliit teadmisi ja oskusi, millele leiab rakendust ka tsiviilelus. Alates põhjalikest esmaabialastest teadmistest lõpetades näiteks sellega, kuidas metsa eksides öö üle elada. Samuti oskusi ja teadmisi, et olla vajadusel abiks metsatulekahjude või reostuste likvideerimisel või metsa eksinud inimeste leidmisel. See kõik aitab suurendada elanikkonna võimekust  nii oma pere, kodu  kui ka kodukandi turvalisuse tõstmisel.
 
Kaitseliitu võivad kuuluda nii mehed kui naised. Ainult naistele pakub harivat ja väljakutseterohket tegevust Kaitseliidu eriorganisatsioon Naiskodukaitse.
 
Häid inimesi pole kunagi liiga palju. Kui soovid riigikaitsesse panustada, siis võta meiega ühendust. Leiame sulle sobiva allüksuse ning oleme abiks liitumisprotsessi paberimajandusega.
 
Kontakt:
manniku.harjukaitseliit.ee
Männiku tee 121, 11216 Tallinn
harju.kaitseliit.ee/manniku-malevkond