et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu noored osalesid võimlemispeol

03.07.2016
Järva maleva noored koos Kaitseliidu ülemaga
Autor: Järva malev
2. juulil toimus Kalevi staadionil 5. üle-Eestiline võimlemispidu, kus 5000 noore ja nooremeelse võimleja seas astusid omaette kavaga üles noored kotkad ja kodutütred.
Noorkotkaste peavanema Silver Tamme sõnul osales võimlemispeol 390 kodutütart, noorkotkast ning noortejuhti.  Kava, milles noored osalesid oli lavastatud Kaitseliidu noortele ja meeste ning poiste võimlemisrühmadele. Kava autoriks oli Thea Turulinn. Noored saabusid Tallinnasse juba 28.juunil mil algasid proovid Kalevi staadioni harjutusväljakul. Valitud kotkaste ja kodutütarde võimlemisrühmad osalesid ka proloogis, kus väljakule joonistati spordiselts Kalevi embleem ning võimlemispeo sümbol hingelind.

Tänavune pidu kandis nime „Hingelind“ ning peo pealavastaja oli Kersti Kull. Spordiselts Kalev korraldab võimlemispidusid oma juubeliaastatel, 2016. aastal tähistab spordiselts 115.aastapäeva. Eesti Spordiselts Kalevi president on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, kes tervitas osalejaid teisel kontserdil.

Vaata ka ülekannet ETV-s.

Sügaval, sügaval kehas elab hing, keda veel keegi pole näinud, kuid kõik teavad, et ta olemas on. Me kõik teame, et ta on olemas ja me teame, mis hinge sees on – Hingelind…