et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Rapla malev alustab ettevalmistusi Kevadtormiks

08.04.2010
Kaitseliidu Rapla malev viib 9.-11. aprillil Raplamaal Alus läbi harjutuse, kus valmistutakse maikuus algavaks Eesti kaitseväe suurõppuseks Kevadtorm 2010.
„Harjutuse eesmärk on Kevadtormil osalevate Rapla maleva üksuste ülemate lahinguliste teadmiste ja oskuste värskendamine ning juhtimise lihvimine,” ütles Kaitseliidu Rapla maleva nooreminstruktor veebel Ando Lavrits.

Kaitseliidu Rapla malev osaleb Kevadtormil kahes etapis. Esimeses etapis värskendavad lahingukompanii ning staabi- ja tagalakompanii tuletoetusrühma erinevate tasemete ülemad oma lahingulisi teadmisi.

Teises etapis osalevad Rapla maleva kaitseliitlased 15.-22. mail koos teiste kaitseväe üksustega õppusel Kevadtorm 2010.

Kevadtormi esimesest etapist võtab osa 41 Rapla maleva kaitseliitlast. Teisele etapile on oodata ligi 200 maleva kaitseliitlast.

Kaitseliidu Rapla malev on varasemalt Kevadtormil osalenud 2004. aastal.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe aasta suurim maaväe õppus, mis kontrollib toetavate üksuste valmisolekut ning aitab eri tasandite ülematel ja staapidel saada praktilisi kogemusi üksuste juhtimisel. Eelmisel aastal osales õppusel pea 3000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast. Sel aastal korraldab maavägi Kevadtormi Pärnu- ja Viljandimaal.