et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Rapla malev näitas end (m)elu messil

08.05.2010
Laupäeval, 8. mail, oli Raplas igakevadine (m)elu mess, mille peateema oli sedapuhku laste turvalisus. Messil tutvustas ennast ja oma tegemisi ka Kaitseliidu Rapla malev.
Rapla malev koos eriorganisatsioonidega võttis messil enda alla üsna märkimisväärse ala, kus jagus põnevaid tegemisi ja vaatamist kogu perele.

Kaitseliit oli messil esindatud eesrindliku relvanäitusega, kus näidati kõiki peamisi Kaitseliidus hetkel kasutusel olevaid relvi. Kõige rohkem põnevust pakkus külastajatele võimalus päris lähedalt uudistada 90. millimeetrist tankitõrjekahurit maastikuautol Volvo. Selle atraktsiooni juures ei tahtnud küsimused lõppeda ja autot katsuti nii käega kui roniti ka selle peale.

Teine enim huvipakkunud atraktsioon Kaitseliidu alal oli laskesimulaator, kus iga messikülastaja sai ise kätt ja silma proovida.

Kohal oli ka teavitushaagis, mille juures jagati kõigile soovijatele teavet Kaitseliidust ja selle eriorganisatsioonidest. Varasematel aastatel on Rapla malevaga (m)elu messi järgselt märkimisväärsel hulgal uusi liikmeid liitunud. Ka sel aastal jagati huvilistele organisatsiooniga liitumiseks mitmeid sooviavaldusi.

Naiskodukaitse Rapla ringkond pakkus messi külastajatele suppi ja pannkooki. Esmakordselt olid naiskodukaitsjad väljas käsitöönäitusega, kus eksponeeriti ringkonna liikmete poolt valmistatud käsitööesemeid.

Raplamaa kodutütred ja noorkotkad õpetasid messikülastajatele paela punumist.
Lapsed said Kaitseliidu alal kätt proovida täpsusviskes ja militaarteemalistest plakatitest valmistatud puzlede kokku panemisel.

(M)elumessi võib pidada üheks Rapla aasta suurimaks ürituseks. Peale Kaitseliidu olid messil esindatud veel Politsei, Päästeamet, liiklusohutus, Eesti Punane Rist, erinevad spordiliidud, naabrivalve, traumaprogramm jt.