et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Rapla malev tähistab oma 20. aastapäeva

16.04.2010
Kaitseliidu Rapla malev tähistab 17. aprillil Kivi-Vigala Põhikoolis piduliku üritusega oma 20. aastapäeva.
Aastapäevaüritusel tunnustab malevapealik eeskujulikke ja aktiivseid liikmeid teenetemärkidega ning ergutab maleva meenetega. Õhtu jooksul lahutavad meelt mitmed esinejad ning tantsuks mängib ansambel Kahur ja Roos.

Maleva aastapäeva tähistamisele on tänaseks registreerunud 150 inimest.

23.märtsil 1990.a. toimus suurem koosolek, kus valiti Rapla Kaitseliidu esimene pealik Manivald Kasepõld, kes täitis seda kohustust 12. aprillini 1990.a. , mil peeti Eesti Kaitseliidu Rapla lipkonna asutamiskoosolek. Seda kuupäeva loetakse praegu KL Rapla Maleva sünnipäevaks. Lipkonna pealikuks valiti Valdo Jänes, kelle ametisoleku aastail loodi alus toimivaks malevaks.

Algusaastail liitus malevaga palju liikmeid. Palju oli endisi noorkotkaid. Nemad mäletasid omaaegset rivikorda ning distsipliini, mida prooviti ka osalt taastada. Esimestel aastatel oli Kaitseliidu puhul tegemist ainult vabatahtliku tööga, mida kaitseliitlased tegid tasuta ja omast vabast ajast. Maleva loomine tähendas palju, kuna see aitas suurendada rahva turvatunnet. Maavalitsus tunnustas oma malevat nii kõrgelt, et annetas KL Rapla Malevale lipu, mis õnnistati 7. novembril 1998 Raplas.

Rapla lipkonda on juhtinud Valdo Jänes ning malevat Rein Pajunurm, Aksel Heidemann, Avo Aljas, Arnold Juhans, Heino Rebane, Aarne Sillamaa ning praegu juhib malevat Peeter Tani, Naiskodukaitse ringkonna esinaine on Pirko Peterson, Noorte Kotkaste Malevapealik on Jaan Kukk ning Kodutütarde ringkonnavanem Eli Sukles.

20 aasta jooksul on malevast läbi käinud mitmeid sadu kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noori kotkaid ja kodutütreid. Paljud, paljud neist on jäänud. Ja jäävad kindlasti kuni lõpuni. Sest õige Rapla Maleva kaitseliitlane ütleb: Minust te enam lahti ei saa.

Tänaseks on Kaitseliidu Rapla malevas 815 liiget: 564 kaitseliitlast, 81 naiskodukaitsjat, 108 kodutütart ja 62 noorkotkast.