et
en
Teksti suurus:
A A A

KL ülem tervitab kõiki taasasutajaid

17.02.2016
Rapla maleva staabiülem asetas mälestuskivile pärja
Autor: Rapla malev
„Teie toonane julgus ja meelekindlus on meile kõigile eeskujuks. Ajalugu on tõestanud, et Eesti riik ei saa Kaitseliiduta. 26 aasta eest olite Teie meie avangardiks ja omariikluse taastamise kevadekuulutajaks. Ma tänan Teid ja langetan pea nende nimel, keda meie seas enam ei ole. Hoiame lippu jätkuvalt kõrgel!“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.
Täna austati Kaitseliidu taasasutamist Järvakandi ausamba juures koos mälestuspärja asetamisega ja Kaitseliidu lipu heiskamisega.

Pärja asetas Rapla maleva staabiülem major Joe Lepp. Kohal oli ka Järvakandi vallavanem Mart Järvik, kes pidas väikese kõne. Üritusel oli esindatud Järvakandi vallavalitsus ning Kaitseliidu Rapla malev.

Kaitseliit oli esimene riigikaitsestruktuur, mis taastati poolteist aastat enne Eesti iseseisvuse taastamist. 17. veebruaril 1990. aastal otsustasid 125 Järvakanti kogunenud inimest taastada Kaitseliidu üleriigilise organisatsioonina ning vastu võeti ka Kaitseliidu ajutine põhikiri.

Praegu on Kaitseliidul 16.000 liiget, koos Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkastega kuulub Kaitseliitu üle 25 000 inimese.