et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Tallinna malev osaleb PPA objektikaitse õppusel

26.11.2015
Kaitseliit ja politsei Kevadtormil Tallinna liiklust kontrollimas.20.05.2013
Autor: Mark Grimitliht
Reedel, 27. novembril korraldab Politse- ja Piirivalveamet koos Kaitseliiduga õppuse  Vabariigi Presidendi Kantselei ümber, kus võetakse tugevdatud kaitse alla kantselei hoone.
Õppuse eesmärk on harjutada Põhja prefektuuri valvebüroo, isikukaitsebüroo ja Kaitseliidu Tallinna maleva omavahelist koostööd ning infovahetust riiklikult olulise objekti kaitsmisel.

Legendi järgi otsustab Politse- ja Piirivalveamet siseturvalisuse ohutaseme tõusuga suurendada ka riiklikult oluliste objektide, antud õppusel presidendi kantselei valvet ja kaitse võimekust. Selleks kaasab Politse- ja Piirivalveamet lisajõuna appi Kaitseliidu. Õppuse raames harjutatakse muuhulgas läbi perimeetris patrullimine, hoone alale liikunud isikute küsitlemine ja turvakontrolli läbiviimine ning sõidukite läbivaatus.

"Koostöö harjutamine Põhja prefektuuriga, mille käigus osaletakse riigile olulise objekti kaitsmisel, on kaitseliitlastele huvitavaks vahelduseks lahingulise väljaõppe kõrval,"  sõnas Kaitseliidu Tallinna maleva pealik kolonelleitnant Lauri Abel.

"Politsei abistamine avaliku korra ja sisejulgeoleku tagamisel on üks Kaitseliidu ülesandeid," põhjendas malevapealik lisaks õppuse päevakajalisust ja vajalikkust.

"Harjutusega testime infovahetust ja liikumist ning politsei ja olulise koostööpartneri, Kaitseliidu, jõudude kaasamist sellise sündmuse lahendamisel. Ühisõppus Kadriorus annab hea võimaluse mängida linnaruumis reaalselt läbi olulise objekti tugevdatud kaitse alla võtmine ja seda koos vastutegevusega," ütles õppuse peakorraldaja, Põhja prefektuuri valvebüroo juht Aivar Ridamäe.

Tänavu on Kaitseliit osalenud koos Politse- ja Piirivalveametiga veel kahel sarnasel koostööõppusel - kevadel toimus üle Põhja maakaitseringkonda hõlmav sisejulgeolekuõppus Kährik 2015 ja novembri alguses viidi Ida-Virumaal läbi ühisõppus KILP 2015.

Õppuse ajal, ajavahemikul kell 20.00 - 00.00, on liikluseks suletud A. Weizenbergi tänav alates Kadrioru kunstimuuseumist kuni Mäekalda tänavani. Ümbersõit on Mäekalda ja L. Koidula tänava kaudu.