et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu tulevased jaopealikud sooritavad lõpueksamit

19.10.2016
Kotkalend 2015
Autor: Tiit Tamberg
Kaitseliidu kool viib 17.-23. oktoobrini Raplamaal läbi nooremallohvitseride kursuse lõpuharjutuse „Kotkalend“.
 
„Kotkalend“ on Kaitseliidu kooli eri kursuste integreeritud harjutus, mida viiakse läbi juba viiendat aastat. Harjutuse eesmärgiks on anda tulevastele allüksusejuhtidele võimalikult terviklik pilt nende rollist oma allüksuse juhtimisel, luues selleks võimalikult realistlikud tingimused. Samuti toimub harjutusel kursuslaste hindamine.

„Kursuslane saab hinnangu mitmelt suunalt. Alustame enesehinnangust, millele lisandub kogenud ja väljaõppinud instruktori hinnang. Lisaks küsime ka õppurit rühmaülemana juhtinud ohvitseridelt ja talle allutatud reameestelt, kuidas tulevane jaoülem oma ülesannetega toime tuli,“ kirjeldas kursuslasi ees ootavat praktilist proovilepanekut kooli pealik Erik Reinhold.

Harjutuse aktiivsed tegevused toimuvad Varbola – Ohukotsu piirkonnas. Osaleb kuni 300 kaitseliitlast ja kaitseväelast, teedel liigub Kaitseliidu transport ja soomukid, kasutatakse imitatsioonivahendeid. Teelõigud, mida Kaitseliit soovitab õppuse ajal vältida, märgistatakse. Otseseid liikluspiiranguid õppus kaasa ei too.

Kaitseliidu kool on Kaitseliidu sisekoolituskeskus, mis asub Alu mõisas Raplamaal ja  mille peamiseks ülesandeks on organisatsiooni vabatahtlike juhtide ja instruktorite väljaõpe