et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ülem kohtus täna USA rahvuskaardi ülema asetäitjaga

24.07.2015
Kindralleitnant Joseph L. Lengyel Kaitseliidu ülemaga kohtumas
Autor: Tiit Tamberg/Kaitseliit
Täna on Eestis külaskäigul USA rahvuskaardi ülema asetäitja kindralleitnant Joseph L. Lengyel, mille käigus ta tutvub Kaitseliiduga ja külastab Ämari lennubaasi.
 
Pärastlõunal kohtus kindral Lengyel Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili ja peastaabi ülema kolonel Ilmar Tammega. Kohtumisel räägiti senisest koostööst ja vaadati tulevikku.

Nii kindral Lengyel kui ka kindral Kiili rõhutasid kahe organisatsiooni koostöö tähtsust ja olulisust tänases muutunud julgeolekukeskkonnas. «Rahvuskaart ja Kaitseliit on mitmeti erinevad, kuid nende vahel on üks ühine kordaja, kodanike vaba tahe panustada riigikaitsesse,» ütles brigaadikindral Kiili.

Eestil on eriti tihedad sidemed kujunenud Marylandi osariigiga, sealse rahvuskaardiga. Kaitseliidu koostöö Marylandi rahvuskaardiga on pikaajaline. 1993. aastal alanud koostöö raames toetab Rahvuskaart Kaitseliitu väljaõppe ja koolituse korraldamisel nii Ameerika Ühendriikides kui Eestis ning panustab Kaitseliidu kui vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni tugevdamisse.