et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu vabatahtlikud juhid sooritavad lõpueksami

16.10.2015
Autor: Liina Laurikainen
Täna koguneb Raplamaale ligikaudu 800 riigikaitsjat, et Kaitseliidu värskelt koolitatud juhid  saaksid sooritada tasemekursuse lõpueksami.
 
Kui tavapäraselt on  õppuse eesmärk  tegeleda üksuse kokkuharjutamisega, siis Kaitseliidu Kooli tasemekursuste lõpuharjutusel Kotkalend on tähelepanu keskmes  värskelt tasemekursuse läbinud vabatahtlik  juht.
 
„Anname juhtidele võimaluse kogeda ennast 360 kraadi keskkonnas: koos ülemate, alluvate ja naabritega,“ selgitas Kaitseliidu kooli pealik Erik Reinhold.
 
Kotkalend on sel nädalavahetusel lõpueksamiks 117 vabatahtlikule kaitseliitlasele ja naiskodukaitsjale.
 
Vabatahtlikest kaitseliitlastest kompaniiülema, kompaniiveebli,  rühmaülema, rühmavanema ja jaoülema kursuste lõpetajate jaoks on tegu viimase harjutuse ja eksamiga enne, kui nad saavad Varbola linnamäel kätte oma lõputunnistused. Samuti teevad harjutusel oma kursusejärgse praktilise soorituse välikoka, tulejuhi  ja vahekohtuniku kursuste õppurid.
 
Kotkalennu esimeses faasis 12.-15. oktoobril lihvisid tulevased kompaniide ja rühmade ülemad  arvutisimulatsioonide abil oma lahingplaane Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste matkekeskuses.  Allüksuste juhid, rühmavanemad ja jaoülemad,  harjutasid samal ajal Raplamaa maastikul oma juhtimisoskuseid vägedeta harjutuse käigus.
 
Täna saabuvad Raplamaale nii kõik värsked sõjaväelised juhid kui ka väed: nii oma kui „vastase“ üksused pea kõigist Kaitseliidu malevatest ja ka Vahipataljonist.
 
Õppus lõppeb rivistuse ja lõputunnistuste kätteandmisega Varbola linnusekohas pühapäeval 18. oktoobril kell 13. Lõpurivistus on avatud kõigile huvilistele.
 
Kaitseliit palub pühapäeva pärastlõunal Eesti teedel liiklejatelt tähelepanelikkust ja mõistvat suhtumist, sest teedel on tavapärasest rohkem Kaitseliidu sõidukeid.