et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Vanematekogu alustas ringkäiku malevates

16.02.2009
Kaitseliidu Vanematekogu esimees Johannes Kert kutsus laupäeval, 14. veebruaril Jõhvi, Kaitseliidu Alutaguse maleva majja kokku Vanematekogu liikmed. Sellega alustati tänavuaastast ringkäiku Kaitseliidu malevates.
Kokkusaamisel keskenduti Kaitseliidu tegevusele tänastes majandusoludes ning organisatsiooni tulevikuplaanidele. Ida-Virumaa kui suure ohuriskiga tööstus- ja kaevanduspiirkonna näitel arutleti, kuidas Kaitseliit saaks aidata suurendada riigi valmisolekut kriiside lahendamisel, olles erinevate oskuste ning abivahendite sidustaja, vabatahtlike mobiliseerija ja koolitaja.

Vanematekogu esimees Johannes Kert ütles, et tal on kavas külastada kõiki vanematekogu liikmeid et kuulata ära nende seisukohad erinevates Kaitseliidu tulevikku puudutavates küsimustes. Esimesena külastas ta 13. veebruaril Vabariigi presidenti Toomas Hendrik Ilvest. Vanematekogu esimees tänas Vabariigi presidenti, kes oli läinud aastal kõige aktiivsem Vanematekogu liige, sest ta külastas kõiki Kaitseliidu malevaid ning paljusid malevkondi.

Jõhvis kohtus Kaitseliidu Vanematekogu ka Alutaguse maleva juhtide ning vabatahtlike pealikega. Koos nendega arutati Kaitseliidu üldist arengut puudutavaid küsimusi nagu näiteks noorteorganisatsioonide töö tõhustamine, vabatahtlike juhtide motiveerimine ning Kaitseliidu arengukava tutvustamine Kaitseliidu liikmetele.

Kaitseliidu Vanematekogu on Kaitseliidu keskkogu poolt valitav korraldav organ, mis koosneb vähemalt 15 kaitseliitlasest - silmapaistvast riigi- ja avaliku elu tegelasest.