et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliidu vanim malev saab 100 aastaseks

07.09.2017
Etenduse "Kummardage lipud" proov
Autor: Ako Lehemets
Kaitseliidu Sakala malev tähistab 7. septembril oma 100. aastapäeva Ugala teatris, kus esitletakse äsja trükist ilmunud raamatut „Kaitseliidu Sakala malev 100“ ja etendub Sakala maleva ajalugu tutvustav ON teatri etendus „Kummardage lipud“.  
„Sada aastat on soliidne iga nii riigi kui ka organisatsiooni jaoks ja selle aja jooksul on tekkinud nii mõndagi, mida jäädvustada,“ sõnas Sakala maleva pealik major Ahto Alas.
 
Lavastuse peategelasteks on kolm tänapäeva Sakala maleva liiget - Eero, Artur ja Kristian, kelle eesmärgiks on luua lavastus, mis tutvustaks nende organisatsiooni läbi saja aasta. Eneselegi ootamatult leiavad nad, et ajaloosündmuste laval ettekandmine ja mõtestamine võib anda täiesti uue ja ootamatu arusaama maleva ajaloost ja isegi nende endi üdiolemusest.
 
Lavastusega soovitakse teha kummardus kõigi ees, kes soovivad kaitsta oma kodu ning mõista põhjuseid, mis viisid siis ja mis viivad praegu mehi ja naisi Kaitseliitu.
 
Etenduse „Kummardage lipud“ autor on Liis Sein ja lavastaja Marko Odar. Kõik huvilised on oodatud etendust vaatama 11. novembril 2017 Sakala keskusesse Viljandis ja 24. veebruaril 2018 Karksi-Nuia kultuurikeskusesse. Etenduse algus on mõlemal korral kell 19 ja piletid saadaval üks tund enne etenduse algust kohapeal.