et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Viru maleva Tapa Üksikkompanii saab oma maja

19.01.2010
Täna keskpäeval allkirjastasid Ida- Eesti Päästekeskuse haldusteenistuse juht Tiit Roone ja Kaitseministeeriumi infrastruktuuri osakonna esindaja Vahur Fuks üleandmis - vastuvõtu akti Tapal Pikk tänav 18 asuva endise vabatahtliku tuletõrje hoone üleandmiseks Kaitseministeeriumi haldusse.
Reaalse lahenduseni hakkab jõudma aastaid kestnud protsess Päästeametile mittevajaliku hoone üleandmiseks Kaitseliidu Tapa Üksikkompanii kasutusse.

Hoonesse on kaitseliitlaste tegevuse kõrvale planeeritud ka Naiskodukaitse ning Kodutütarde ja Noorte Kotkaste tegevuseks sobivad võimalused. Kindlasti on uksed valla ka kõigile linna noortele isamaaliste ürituste ja Kaitseliitu tutvustavate ettevõtmiste külastamiseks.

"Edasise tegevusena vaadatakse üle kõik vajalikud dokumendid ja alustatakse valitsuse korralduse eelnõu koostamist maja üleandmiseks Kaitseliidu Viru malevale," ütles kohtumise lõpus hr Fuks.

Enne sõda vabatahtlike pritsimeeste poolt ehitatud maja sai nõukogude ajal juurdeehitise kahe garaaži ja mõningate kontoriruumide näol ning oli Päästeameti kasutuses kuni Tapal valmis uus Politsei ja Päästeameti maja.