et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit ja politsei ja allkirjastavad tänavuse koostööleppe

29.01.2009
Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste ja Politseiameti peadirektor Raivo Küüt allkirjastavad neljapäeval, 29.jaanuaril leppe organisatsioonide tänavuse koostöö kohta.
"Tegemist on konkreetse leppega, nagu on näidanud möödunud aastad, on teatud juhtude puhul kaitseliitlaste kaasabi politseile möödapääsmatu," lausus Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste.

"Alles eile kirjutasime alla koostööleppe Maanteeametiga ja täna sõlmime koostööd täpsustava dokumendi Kaitseliiduga. See on märk sellest, kuivõrd oluliseks on muutunud koostöö erinevate institutsioonide vahel," ütles politseipeadirektor Raivo Küüt.

"Koos Kaitseliiduga oleme aastate jooksul läbi viinud ulatuslikke operatsioone näiteks metsa eksinud inimeste leidmiseks. Minu tänu kuulub aga neile paljudele kaitseliitlastele, kes on koos meiega valmis erinevates  olukordades tegutsema ja oma kogemusi jagama," lisas ta.

Kaitseliidu täisealistest liikmetest kuulub praegu abipolitseinike ridadesse üle 10 % ehk enam kui 1000 inimest.

Sõlmitava leppe kohaselt korraldavad politsei ja Kaitseliit ka tänavu vastastikuseid koolitusi. Noortele mõeldud ennetustöö raames on kavas ühiselt korraldada noortelaagreid. Jätkub koostöö Naiskodukaitse ja politsei naisühenduse vahel.

Uuendatav koostöökokkulepe põhineb 2004. aastal Kaitseliidu ja Politseiameti koostöölepingul riigi sisejulgeoleku tagamise ning elanike turvatunde tugevdamise kohta.