et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit koolitab Lääne-Virumaa omavalitsuste juhte

12.03.2009
Kaitseliit korraldab 12. ja 13. märtsil Kaitseliidu Koolis Alu mõisas riigikaitse erikursuse Lääne-Virumaa kohalike omavalitsuste juhtidele.
Koolituse esimese päeva avaettekande teeb kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras. Seejärel räägib Kaitsepolitsei politseidirektor Meelis Ratassepp üldisest siseriiklikust julgeolekust. Kaitseliidu keskjuhatuse liige, Lääne maavanem Neeme Suur aga omavalitsuste rollist kaitsetahte kasvatamisel ja hoidmisel maakonnas. Kaitseliidu peastaabi vabatahtlike jaoskonna ülem kapten Heiki Arike selgitab omavalitsusjuhtidele Kaitseliidu valmisolekut koostööks tsiviilstruktuuridega kriiside lahendamisel. Ka antakse kursuslastele ülevaade Kaitseliidu arengukavast, Viru maleva tegevusest ja Kaitseliidu Kooli tööst.

Kursuse teisel päeval tuleb taas jutuks koostöö. Kaitseliidu Tartu maleva staabiülem leitnant Tanel Meiel ja Tartu politseiosakonna ülemkomissar Indrek Koemets räägivad sügisel korraldatud õppusest „Tartu lukku”, mis on hea näide Kaitseliidu ja omavalitsuse koostööst sisejulgeolekut tagavate institutsioonidega. Kursuse lõpuettekande teeb professor David Vseviov, kes arutleb teemal „Ajalugu ja julgeolek”.

Kaitseliit on korraldanud maavanematele, linnapeadele ja vallavanematele riigikaitse erikursusi juba aastaid. Seekordne kursus on esmakordselt mõeldud vaid ühe maakonna juhtidele. Vastavalt seadusele on just maavanemal ja kohalike omavalitsuste juhtidel keskne roll maakondliku ja kohaliku tasandi kriisireguleerimise juhtimisel.