et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit korraldab konverentsi küberkriiside lahendamisest

15.11.2016
Kaitseliidu küberkaitse üksus korraldab 16. novembril Tallinnas Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses konverentsi teemal "Millist keskkonda vajame küberkriisideks valmisolekuks ja nende tõhusaks lahendamiseks?".
Kaitseliidu küberkaitse üksuse ülema Andrus Padari sõnul on Eesti õigusriik, kus seadused ja muud õigusaktid on oluliseks instrumendiks ka küberintsidentide lahendamisel ja ärahoidmisel. „"Selleks, et IKT spetsialistid, juristid ja organisatsioonide juhid neist õigesti aru saaks ja oskaks kehtivat õigust praktikas rakendada, on Kaitseliidu küberkaitse üksus teist aastat korraldamas küberõiguse alast konverentsi,"“ lisas Padar.

Konverentsil jagavad teadmisi ja kogemusi Eesti juhtivad küberkaitse-, julgeoleku- ja õiguseeksperdid. Kaitseministeeriumi asekantsler Erki Kodar räägib küberruumi arengutest ja ohtudest kaitsevaldkonnas, CERT-EE juht Klaid Mägi Riigi Infosüsteemi Ametist teeb ettekande küberrünnakutest ja nende trendidest ning Kaitseliidu küberkaitse üksuse ülem Andrus Padar tutvustab Kaitseliidu küberkaitse üksuse rolli küberkriisis.

Euroopa Liidu võrguturbe direktiivi olulisusest kübervaldkonna jaoks kõneleb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna nõunik Laura Kask, advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Mari Männiko räägib Euroopa Liidu andmekaitse direktiivi olulisusest kübervaldkonna jaoks ning Siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna nõunik Galina Danilišina uuest hädaolukorra seadusest ja elutähtsate teenuste regulatsioonist.

Konverentsi viimases osas tutvustab Keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juht Oskar Gross võimalusi, kuidas ohver saab küberkurjategija kinnipüüdmisele ise kaasa aidata ning Tallinna Tehnikaülikooli küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse juhataja Rain Ottis räägib, kes sobib kübersõdalaseks ning kuidas teda välja õpetada.

Konverentsi avab Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja lõppsõnad ütleb Riigikogu liige kindral Johannes Kert.

Kaitseliidu küberkaitseüksus korraldab konverentsi teist aastat ning see on mõeldud IKT spetsialistidele ja juhtidele, kes puutuvad kokku praktilise küberkaitse ning infoturbe korraldamisega.

Möödunud aasta konverentsil keskenduti kriminaalõigusele, otsides piire lubatud ja lubamatu tegevuse vahel häkkerite tegevuses.