et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit tähistab aastapäeva konverentsiga

11.11.2015
Harju maleva käeside
Eesti vanim ja suurim jõustruktuur Kaitseliit tähistab kolmapäeval, 11. novembril oma 97. aastapäeva konverentsiga „Laiapindse riigikaitse võimalikkus Eestis“ Pärnus, hotellis „Strand“.
Konverentsil teeb ettekande Kaitseliidu rollist Vabadussõjas ajaloolane Merike Jürjo, hübriidsõja teemadel räägivad Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) teadur Henrik Praks ja KL ülem brigaadikindral Meelis Kiili, riikide praktikast laiapindse riigikaitse ülesehitamisel kõneleb RKK teadur Piret Pernik. MTÜ „Sinu riigi kaitse“ esindaja Dmitri Terepik’i teemaks on julgeoleku- ja riigikaitse alaste hoiakute kujundamine eestivene noorte seas. Sõna saavad ka Politsei- ja Piirivalveameti esindaja (PPA) teemal PPA roll ja vastutus laiapindses riigikaitses ning Kristjan Prikk Riigikantseleist teemal Riigi kaitsetegevuse kava - eesmärk, protsess, osalejad.

Konverentsi võtab kokku paneeldiskussioon.

Esimese Imasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.

Kaitseliidu 97. aastapäeval, 11. novembril asetatakse ka pärg Kaitseliidu asutaja admiral Johan Pitka mälestusmärgile Tallinnas Toompea ja Wismari tn nurgal.