et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased aitasid abivajajaid

05.12.2015
Autor: Martin Andreller
Eile õhtul kella üheteistkümne paiku aitasid õppusel „Orkaan“ osalevad kaitseliitlased Kabli juures hädas olevaid noori, kes olid kimpus tormituultega teele langenud puuga. Ühiste jõupingutustega vabastati tee takistustest ja noored said oma sõitu jätkata.
 „Praegusel ajal liigeldes tuleb olla eriti ettevaatlik, et ei juhtuks õnnetusi,“ lausus abivajajaid aidanud leitnant Taimo Tooming ning kutsus samas kõiki üles kandma ka helkureid, sest halbade ilmaoludega teel askeldavaid inimesi pole sugugi lihtne märgata.

Tormikahjude likvideerimisel osalenud Pärnumaa maleva vabatahtliku Martin Andrelleri sõnul oli puhas rõõm käed külge panna, et inimeste teekonda ja liiklemist natuke turvalisemaks muuta.

Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miili sõnade kohaselt näitab see, et Kaitseliidu turvavaip töötab. Samas lisas ta, et ilma otsese vajaduseta vabatahtlikud riigikaitsjad päästjateks ei hakka, sest teised jõustruktuurid, Päästeamet ja PPA, hoiavad olukorral silma peal ning on valmis tegutsema.

„Niikaua kui vähegi võimalik, keskendume ikkagi oma väljaõppele, sest ka kaitseliitlased peavad oskama keerulistes tingimustes tegutseda, kuid loomulikult aitame alati abivajajaid,“ kinnitas Pärnumaa maleva pealik.

4.-6. detsembrini toimuv  kümnes Kaitseliidu suurõppus Orkaan tõi Pärnu linna ja maakonda üle tuhande kahesaja võitleja põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetavad väiksemate üksustega ka teised Kaitseliidu malevad. Lisaks on õppusele kaasatud ka Scoutspataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze kompaniid ning  Eesti Õhuväe lennuvahendid.

Kaitseliitlased tegutsevad põhiliselt Pärnu linnas kaubasadama ümbruses Vana-Pärnus, vanade kasarmute juures Tammsaare puiesteel ning Pärnu lennuväljal, kus kasutatakse päevasel ajal ka imitatsioonivahendeid. Lisaks võib Eesti ja Läti vabatahtlike sõjamehi harjutamas näha ka Häädemeeste ja Kabli lähistel, Eeametsas ning  Vaskrääma kandis.