et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased osalesid lasteaias peetud Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel

25.02.2009
Kaitseliidu Tallinna maleva allohvitserid ja Naiskodukaitse instruktor olid täna, 25. veebruaril palutud Eesti Vabariigi 91. aastapäevale pühendatud aktusele Tallinna Linnupesa lasteaeda. Tallinna maleva kaitseliitlased on kodumaa sünnipäeval külastanud lasteaaedu juba aastaid, sellest on kujunenud kena tava.
25. veebruari ennelõunal peetud pidulik aktus algas Eesti Vabariigi sümboolika – vapi ja erinevate teenetemärkide tutvustamisega. Aktuse lõpetasid Kaitseliidu ja Naiskodukaitse esindajad, kes demonstreerisid lastele sõduri varustust ning keetsid priimusel sooja teed. Soovijad said selga jproovida killuvesti ja rakmeid ning pähe kiivrit. Populaarseks osutus ka maskeerimispulgaga näomaaling. Lastes oli palju elevust.

Kaitseliidu Tallinna Malev on aastate jooksul külastanud arvukalt lasteaedu, et tutvustada Kaitseliitu ning kasvatada lastes kodumaa-armastust. Üheks oluliseks kohtumiste osaks on olnud ka ohutuse õpe, teadvustamaks lastele, et relv võib olla ohtlik ning on mõeldud vaid sihtotstarbeliseks kasutamiseks kodumaa kaitsel.

Kaitseliidu Tallinna Malev on 2000 liikmega Kaitseliidu suurim malev. Kaitseliidu eriorganisatsiooni Naiskodukaitse Tallinna ringkonnas on 160 liiget.