et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased osalevad Baltimaade suurimal miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 2015

15.05.2015
Open Spiritil osalevad merekaitseliitlased
Autor: Meredivisjon
Tänasest 29. maini toimub mitmelpool Eestis Baltimaade suurim miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2015. Operatsioonil osaleb kokku 15 riiki, 19 laeva ja 7 tuukrimeeskonda ehk kokku ligi 700 mereväelast. Operatsiooni eesmärgiks on Eesti merealade puhastamine miinidest ja muudest lõhkekehadest ning üksuste vahelise koostöö harjutamine. Eesti mereväe juhitaval operatsioonil on kolm tegevuspiirkonda – Tallinna laht, Irbe väin ning Muhu ja Saaremaa rannik.
Eesti merevägi osaleb miinitõrjeõppusel miinijahtijatega Admiral Cowan ja Sakala ning tuukri- ja toetuslaevaga Tasuja. Lisaks ligikaudu sajale Eesti mereväelasele võtab miinitõrjeoperatsioonist osa ka kümmekond Tallinna maleva meredivisjoni kaitseliitlast, kes annavad oma panuse staabiohvitseridena operatsioonistaabis, laevaohvitseridena mereväe laevade ning läviohvitseridena liitlaste laevadel.

Erinevate sõdade jooksul on veesatud Läänemerre tuhandeid miine ja lõhkekehasid, mis tänu Läänemere stabiilsetele looduslikele tingimustele on jätkuvalt ohtlikud. Mitmesuguste miintõrjeoperatsioonide ja –õppuste eesmärgiks on tõhusa sõjalise koostöö ning praktika läbi muuta Läänemeri ohutuks keskkonnaks kõikidele huvilistele (sh tsiviillaevad, kalamehed, sukeldujad jne).

Open Spirit on Balti riikide merevägede poolt korraldatav miinitõrjeoperatsioon, mis toimub kord aastas rotatsiooni korras Eestis, Lätis või Leedus. Viimati toimus Open Spirit Eestis 2012. aastal.