et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased saavad tänapäevase liikmekaardi

25.07.2010
Käesoleva aasta Võidupühast on kaitseliitlastele hakatud väljastama uusi magnetribaga varustatud plastikust liikmekaarte, mis pakub tulevikus mitmesuguseid täiendavaid võimalusi.
Uuele, ID-kaardi suurusele liikmekaardile tuleb järgnev teave: isiku dokumendifoto, ees- ja perekonnanimi, isikukood, üksus (kuhu märgitakse Kaitseliidu malev, Naiskodukaitse ringkond, Noorte Kotkaste malev või Kodutütarde ringkond) ning liikmestaatus (noor-, tegev-, au- või toetajaliige). Noorteorganisatsioonide puhul märgitakse kas kodutütar või noorkotkas.

Liikmekaardid vormistatakse vastavalt malevatest laekunud andmetele Kaitseliidu peastaabis. Valmis liikmekaardid saadetakse malevasse ja omanik saab selle kätte allkirja vastu väljastamise voldikul. Samuti kirjutab kaardiomanik kaardi tagumisele küljele allkirjaribale oma allkirja.

Kõik sooviavaldajad saavda oma senise kaardi välja vahetada, esitades selleks maleva personalispetsialistile nõutavas vormis elektroonilise foto. Uutele liikmetele väljastatakse ainult uusi liikmekaarte. Samuti saab kaitseliitlane uue liikmekaardi, kui vana kehtivusaeg on lõppemas.

Kaitseliidu uus liikmekaart on varustatud magnetribaga, mis võimaldab kaarti tulevikus kasutada näiteks maleva mingite territooriumite läbipääsukaardina ja õppusele registreerimisel. Samuti saab kaarti vastavate kokkulepete sõlmimisel Kaitseliidu heade sõpradega kasutada ka kaitseliitlastele soodustust pakkuvates ettevõtetes.

Kaardi tooriku tükihind on 2 krooni 50 senti ja hetkel on toorikute varu kõigile Kaitseliidu ja tema eriorganisatsiooni liikmetele. Liikmekaardid vahetatakse välja jooksvalt 2010 ja 2011 aasta jooksul.